W 16. kolejce Fortuna 1 Liga padło 22 bramki, z czego najwięcej strzelono w Łęcznej oraz Jastrzębiu-Zdroju, gdzie kibice obejrzeli po pięć bramek. Zapraszamy na podsumowanie minionej kolejki na pierwszoligowych boiskach.

16 kolejka rozpoczęła się od spotkania w Legnicy, gdzie Miedź podejmowała Stomil Olsztyn. Spotkanie zakończyło się remisem, z którego z pewnością bardziej zadowoleni byli piłkarze oraz kibice Stomilu, dla którego było to jednocześnie trzecie spotkanie z rzędu bez porażki.

W sobotę, jako pierwsi na boisko wybiegli zawodnicy GKSu Jastrzębie oraz GKSu Bełchatów. W spotkaniu dwóch GKSów lepszy okazał się ten w zielono-czarno-żółtych barwach. Tym samym GKS Jastrzębie odniosło trzecie zwycięstwo z rzędu. W meczu na szczycie Fortuna 1 Liga, Bruk-Bet Nieciecza pokonała ŁKS Łódź, dzięki czemu piłkarze popularnych Słoni zapewnili sobie tytuł mistrzów jesieni. W kolejnym meczu Chrobry Głogów pokonał na własnym stadionie Resovię, dla której była to już jedenasta porażka w tym sezonie.

W niedzielę Sandecja pokonała w Niepołomicach miejscową Puszczę, co pozwoliło drużynie z Nowego Sącza opuścić ostatnią pozycję w ligowej tabeli. Było to jednocześnie drugie zwycięstwo podopiecznych Dariusza Dudka w ostatnich dwóch meczach, a jeśli dodamy do tego dwa remisy, to Sączersi są niepokonani od czterech meczów. W kolejnym spotkaniu, nasz najbliższy przeciwnik Radomiak Radom zremisował bezbramkowo na własnym stadionie z Arką Gdynia. W następnym niedzielnym meczu Górnik Łęczna nie dał szans Zagłębiu Sosnowiec , a dwie z czterech bramek dla górników strzelił w tym meczu były piłkarz Resovii, Serhii Krykun. W ostatnim rozegranym meczu GKS Tychy pokonał Odrę Opole, a bramki dla tyszan w meczu tym strzelali Szymon Lewicki oraz Łukasz Moneta.

Spotkanie Widzewa Łódź z Koroną Kielce zostało przełożone, bowiem w zespole Widzewa zostały potwierdzone zakażenia koronawirusem.

Wyniki 16. kolejki Fortuna 1 Liga:

Chrobry Głogów – Resovia 3:0 (Więcej o meczu)
Miedź Legnica – Stomil Olsztyn 2:2
GKS Jastrzębie – GKS Bełchatów 3:2
Bruk-Bet Termalica Nieciecza – ŁKS Łódź 2:0
Puszcza Niepołomice – Sandecja Nowy Sącz 0:1
Radomiak Radom – Arka Gdynia 0:0
Górnik Łęczna – Zagłębie Sosnowiec 4:1
GKS Tychy – Odra Opole 2:0
Widzew Łódź – Korona Kielce (przełożone)

Drużyna 16 kolejki Fortuna 1 Liga zdaniem naszej redakcji:

Bruk-Bet Termalica Nieciecza, która w meczu na szczycie pokonała ŁKS Łódź i potwierdziła, że zasłużenie zdobyła tytuł mistrza jesieni. Dwie bramki dla niecieczan zdobył Roman Gergel, który tym samym, jest jednym z dwóch zawodników, który może pochwalić się aktualnie największą ilością strzelonych bramek na zapleczu ekstraklasy w tym sezonie.

Najlepsi strzelcy Fortuna 1 Liga po 16 kolejce (TOP5):  

1. Roman Gergel (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) – 11 bramek
Kamil Zapolnik (Miedź Legnica)
2. Juliusz Letniowski (Arka Gdynia) – 9 bramek
3. Pirulo (ŁKS Łódź) – 8 bramek
4. Antonio Dominguez (ŁKS Łódź) – 7 bramek
5. Maksymilian Banaszewski (Chrobry Głogów) – 6 bramek
Leandro (Radomiak Radom)
Marcin Robak (Widzew Łódź)
Joan Roman (Miedź Legnica)
Łukasz Sekulski (ŁKS Łódź)

Klasyfikacja strzelców w drużynie Apklan Resovii po 16 kolejce:

1. Radosław Adamski – 1 bramka
Maksymilian Hebel
Dawid Kubowicz
Michał Kuczałek
Grzegorz Płatek
Kamil Radulj
Karol Twardowski
Bartłomiej Wasiluk
Sebastian Zalepa