W meczu 16 kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Resovii odnieśli kolejną ligową porażkę w tym sezonie. Tym razem lepszy okazał się Chrobry Głogów, który dzięki trafieniom  Maksymiliana Banaszewskiego, Patryka Bryli oraz Tomasza Cywki dopisał trzy punkty do ligowej tabeli.

W pierwszych dziesięciu minutach spotkania na boisku w Głogowie nie działo się za wiele ciekawego, a żadna z drużyn nie stworzyła zagrożenia pod bramką przeciwnika. W 14 minucie dynamiczna akcja rzeszowian zakończona strzałem Rafała Mikulca, ale uderzenie naszego zawodnika zostało zablokowana przez piłkarza gospodarzy. W 19 minucie w okolicach naszego pola karnego faulowany był Mikołaj Lebedyński, a do piłki ustawionej w okolicach narożnika pola karnego podszedł Maksymilian Banaszewski, który bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego próbował zaskoczyć Marceli Zapytowskiego, ale jego strzał był mocno niecelny. Do tego momentu nic nie zapowiadało tego, co miało nastąpić niebawem. W 29 minucie spotkania piłkę zagraną w pole karne Resovii przejął Lebedyński, który bez większych problemów minął Sebastiana Zalepę, a następnie umieścił piłkę w bramce rzeszowian, otwierając tym samym wynik spotkania. Niestety, zaledwie kilkadziesiąt sekund później było już 2:0 dla Chrobrego. Tym razem Michał Kuczałek stracił piłkę w okolicach własnego pola karnego, a ta trafiła w posiadanie Marcela ZIemanna, który odegrał futbolówkę jeszcze do Patryka Bryli, a ten bez większych problemów umieścił piłkę w bramce Zapytowskiego. W 44 minucie strzał Bartłomieja Wasiluka z rzutu wolnego, ale prosto w ustawionych w murze zawodników Pomarańczowych. Do końca pierwszej połowy wynik spotkania nie uległ zmianie.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnych ataków głogowian. W 54 minucie strzał z ostrego kąta zdołał obronić Zapytowski, a dobitka zawodnika gospodarzy była niecelna. Minutę później ponownie groźnie pod bramką Resovii, ale tym razem przed utratą bramki uratował nas słupek. W 64 minucie meczu z kolejną dynamiczną akcją wyszli piłkarze Chrobrego, a tym razem przed stratą trzeciej bramki uratował nas Zapytowski. W 69 minucie bramkarza Resovii próbował zaskoczyć Banaszewski, ale jego strzał okazał się minimalnie niecelny. W 78 minucie kolejna próba Wasiluka z rzutu wolnego, ale ponownie w zawodników z muru. W kolejnych minutach rzeszowianie próbowali poszukać kontaktowej bramki, ale z naszych akcji nie wynikało wiele zagrożenia, natomiast w atakach Chrobrego widać było coraz więcej spokoju. To w różnicy do naszych zawodników, którzy zaczęli grać ostrzej, co kończyło się kolejnymi żółtymi kartkami. W 88 minucie strzałem Banaszewskiego, ale prosto w ręce naszego bramkarza. W doliczonym czasie gry, trzecią bramkę dla Chrobrego strzelił Tomasz Cywka, tym samym ustalił wynik spotkania na 3:0 dla głogowian. Dla naszych zawodników była, to już jedenasta porażka w tym sezonie.

Chrobry Głogów – Apklan Resovia 3:0 (2:0)
1:0, Maksymilian Banaszewski (29’)
2:0, Patryk Bryla (30’)
3:0, Tomasz Cywka (93’)

Chrobry Głogów: Kacper Bieszczad – Michał Michalec, Patryk Bryła (75’ Damian Piotrowski), Maksymilian Banaszewski, Mikołaj Lebedyński, Robert Mandrysz (59’ Jaka Kolenc), Marcel Ziemann (86’ Dominik Pila), Tomasz Cywka, Oliver Praznovsky, Przemysław Stolc, Paweł Oleksy

Apklan Resovia: Marceli Zapytowski – Rafał Mikulec, Bartłomiej Wasiluk, Przemysław Brychlik (56’ Karol Twardowski), Michał Kuczałek (78’ Grzegorz Platek), Radosław Adamski (77’ Jaroslaw Czernysz), Mateusz Geniec, Adrian Dziubiński (46’ Szymon Feret), Sebastian Zalepa, Jakub Persak, Cezary Demianiuk (80’ Maksymilian Hebel)

Żółte kartki: Robert Mandrysz (43’), Patryk Bryla (65’), Pawel Oleksy (77’) – Sebastian Zalepa (69’), Bartlomiej Wasiluk (84’), Jakub Persak (85’), Rafał Mikulec (87’)

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk)

Mecz bez udziału publiczności