Apklan Resovia w 4. kolejce II ligi wygrała z Gryfem Wejherowo 3-0 (1-0). Bramki dla Pasiaków zdobywali Szymon Feret, Daniel Świderski i Kamil Radulj.

Rzeszowianie już w pierwszym kwadransie dali znać, że na Kaszuby nie przyjechali na wycieczkę. W tym krótkim okresie Daniel Świderski na bramkę Lelenia uderzał czterokrotnie. Posyłał piłkę kolejno: nad poprzeczką, koło słupka, w boczną siatkę i w poprzeczkę. W 6. minucie spotkania rzeszowianie domagali się rzutu karnego, bo piłka uderzyła w rękę jednego z wejherowskich graczy, ale sędzia nie zareagował.

Po kwadransie dużej przewagi rzeszowskiego zespołu mecz się wyrównał i coraz więcej roboty miał Wojciech Daniel. Szczególnie groźny był Maksymilian Hebel, który dwukrotnie potrafił oszukać rzeszowskich obrońców. W 39. minucie na właściwe tory wróciła rzeszowska lokomotywa i 22-letni bramkarz gospodarzy wyjmował piłkę z siatki po raz pierwszy. Piłka dośrodkowana na pierwszy słupek przez Radulja została zbyt krótko wybita przez jednego z defensorów Gryfa i akcję strzałem pod poprzeczkę zakończył Szymon Feret.

Po przerwie na murawie pojawił się rezerwowy Szymon Hajduk i wkrótce okazało się, że będzie kluczową postacią meczu. 20-letni piłkarz Apklan Resovii w 50 minucie meczu dośrodkowaniem po ziemi z lewej strony wyłożył piłkę Świderskiemu i wystarczyło dostawić nogę, aby odebrać gratulację od kolegów. Dwubramkowe prowadzenie uspokoiło grę Pasiaków, którzy od tego momentu w pełni dyktowali warunki meczu. W 64. minucie Oskar Koprowski faulował w polu karnym Hajduka i sędzia odgwizdał rzut karny. „Jedenastkę” na bramkę zamienił Kamil Radulj, który ze stoickim spokojem technicznym strzałem pod poprzeczkę umieścił piłkę w siatce.

Przewaga biało-czerwonych była bezdyskusyjna. W końcowych fragmentach meczu rzeszowianie mogli pokusić się o kolejne trafienia. Okazje ku temu mieli: Hajduk, Feret i Radulj.

Gryf Wejherowo – Apklan Resovia 0-3 (0-1)

0-1 Szymon Feret (39),
0-2 Daniel Świderski (50),
0-3 Kamil Radulj (64, z karnego).

Gryf: Dawid Leleń – Mateusz Goerke, Tomasz Wojcinowicz, Oskar Koprowski, Mariusz Sławek – Filip Szewczyk (69 Daniel Kwidziński), Igor Biedrzycki,  Maciej Prusinowski (46 Jakub Pek), Kacper Małolepszy(46 Mateusz Majewski), Maksymilian Hebel (73 Oskar Sikorski) – Paweł Czychowski.

Resovia: Wojciech Daniel – Mateusz Geniec (46 Szymon Hajduk), Dawid Kubowicz, Sebastian Zalepa, Rafał Mikulec – Szymon Feret, Konrad Domoń, Grzegorz Płatek (68 Dariusz Frankiewicz), Kamil Radulj, Serhij Krykun (46 Radosław Adamski) – Daniel Świderski (75 Karol Twardowski).

Sędziował: Mariusz Szczerbowicz (Olsztyn).

Żółte kartki: Goerke, Sikorski, Majewski – Mikulec, Geniec.