Nowym trenerem pierwszej drużyny Resovii został Kamil Kuzera. 43-letni szkoleniowiec to przedstawiciel młodego pokolenia polskich trenerów, posiadający licencję UEFA Pro oraz doświadczenie zdobyte na poziomie Ekstraklasy.
Nowy trener jest wychowankiem Korony Kielce, w której barwach rozegrał ponad 200 spotkań. Był jednym z bardziej rozpoznawalnych zawodników klubu w swoim czasie i przez lata stanowił ważny punkt defensywy zespołu.
Bezpośrednio po zakończeniu kariery rozpoczął pracę trenerską, stopniowo rozwijając swoje kompetencje jako asystent, trener tymczasowy oraz pierwszy szkoleniowiec. Pracował m.in. w Bruk-Bet Termalice Nieciecza oraz Chojniczance Chojnice, jednak kluczowym etapem jego kariery była Korona Kielce, gdzie pełnił kilka funkcji szkoleniowych, a w latach 2022–2024 był pierwszym trenerem zespołu.
Witamy na biało-czerwonym pokładzie.










































