Olivier Podhorin jest kolejnym zawodnikiem, który podpisał kontrakt z Apklan Resovią. Obowiązywał on będzie przez pół roku z opcją przedłużenia na kolejny sezon. Podhorin to 28-letni słowacki środkowy obrońca, który początek aktualnego sezonu spędził w szeregach słowackiego klubu FC Nitra, gdzie pełnił rolę kapitana. W słowackiej ekstraklasie rozegrał 94 mecze strzelając 9 bramek oraz zaliczając dwie asysty. 

Zapraszamy na krótki wywiad z nowym zawodnikiem.

Paweł Bukała: Co wiesz o swoim nowym Klubie?
Olivier Podhorin: Resovia ma swoją długą historię, sam Rzeszów to bardzo piękne miasto. Jestem szczęśliwy, że mogę być w tej drużynie. Cieszę się że podpisałem tutaj kontrakt. Kiedy rozpoczną się mecze mam nadzieję, że będziemy sobie dobrze radzić w lidze i pozostaniemy w niej.

PB: W poprzednim zespole pełniłeś funkcję kapitana, występowałeś w słowackim zespole. Co sprawiło, że pojawiasz się właśnie w Resovii
OP: W Nitrze mój kontrakt obowiązywał do lata. Pojawiło się jednak trochę problemów w klubie, więc postanowiłem, że chce go zakończyć. Byłem wolnym graczem. Otrzymywałem różne propozycje, jednak postanowiliśmy wspólnie z moją żoną że Resovia Rzeszów będzie najlepszą opcją. Przychodzę tutaj po wcześniejszej rozmowie z trenerem Mroczkowskim. Wierzę, że utrzymamy się w lidze a ja w tym pomogę. W kontrakcie mam automatyczną opcję przedłużenia na kolejny rok, więc jestem bardzo pozytywnie nastawiony do występów tutaj. Musimy utrzymać zespół i cieszyć się grą.

PB: Dla Ciebie to pierwsza okazja by zagrać w polskiej lidze. Wielu twierdzi, że 1 poziom rozgrywkowy jest bardzo ciężki. Też słyszałeś takie opinie?
OP: Mam tutaj wielu przyjaciół ze Słowacji grających na tym szczeblu. Rozmawiając z nimi słyszałem o tym, że liga jest bardzo wymagająca. Wiele razy, grając jeszcze na Słowacji powtarzałem, że chciałbym spróbować gry w Polsce – no i jestem.

Rozmawiał Paweł Bukała, rzecznik prasowy SPN Apklan Resovii