W meczu 13 kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Resovii w meczu rozgrywanym na Stadionie Miejskim w Rzeszowie przegrali z drużyną Arki Gdynia 1:2. Bramki dla gości zdobyli w tym meczu Adam Deja w pierwszej połowie oraz Juliusz Letniowski w drugiej połowie z rzutu karnego natomiast honorowe trafienie dla Resovii zaliczył Maksymilian Hebel w doliczonym czasie gry.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków gdynian. Już w drugiej minucie meczu groźnie zrobiło się w polu karnym Resovii, jednak skończyło się tylko na strachu, bowiem zawodnicy gości nie potrafili wykorzystać nieporozumienia piłkarzy naszej drużyny. W odpowiedzi minutę później bramkarza Arki pokonać próbował Konrad Domoń, jednak jego strzał był niecelny. Kolejne minuty meczu były spokojniejsze, a obie drużyny miały problem z zawiązaniem składnej i groźnej dla bramki przeciwnika akcji. W 20 minucie strzałem z okolic piętnastego metra Daniela Kajzera próbował zaskoczyć Karol Twardowski, lecz strzał napastnika Resovii był za lekki i niecelny. W 26 minucie piłkarze Arki byli bardzo bliscy zdobycia pierwszej bramki, ale na nasze szczęście piłkę zmierzającą do bramki rzeszowian wybił z linii bramkowej Sebastian Zalepa. Był to okres, w którym więcej przy piłce utrzymywali się zawodnicy z Trójmiasta, którzy również częściej gościli w okolicach pola karnego Resovii, ale ponownie na nasze szczęście nic groźnego z tego nie wynikało. W 42 minucie spotkania kolejny raz niebezpiecznie zrobiło się w naszym polu karnym, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka minimalnie minęła bramkę Daniela. Niestety kilka sekund później goście wyszli na prowadzenie, a premierową bramkę w tym spotkaniu mocnym strzałem z dystansu zdobył Adam Deja. Do końca pierwszej połowy wynik spotkania nie uległ zmianie.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla naszej drużyny. Już w 48 minucie spotkania sędzia odgwizdał rzut karny dla gdynian, a pewnym wykonawcą jedenastki okazał się Juliusz Letniowski, który tym samym podwyższył wynik meczu na 0:2. W 57 minucie strzałem z dystansu pokonać bramkarza Arki próbował Bartłomiej Wasiluk, ale strzał naszego zawodnika został zablokowany. W 61 minucie w polu karnym gości padł Rafał Mikulec, ale sędzia spotkania pomimo protestów naszych zawodników nie zdecydował się w tej sytuacji odgwizdać rzutu karnego dla naszej drużyny. W 66 minucie spotkania minimalnie obok bramki Daniela uderzał Mateusz Młyński. Cztery minuty później piłkę w polu karnym Arki przejął Mikulec, ale strzał obrońcy Resovii był bardzo niecelny. W kolejnych minutach niewiele działo się na boisku, a przede wszystkim brakowało groźnych sytuacji. Swoją kolejną okazję miał m.in. Młyński, ale jego próba ponownie była niecelna. W doliczonym czasie gry honorową bramkę dla naszej drużyny zdobył Maksymilian Hebel i mecz zakończył się wynikiem 2:1.

Apklan Resovia – Arka Gdynia 1:2 (0:1)
0:1, Adam Deja (43’)
0:2, Juliusz Letniowski (48’ z karnego)
1:2, Makysmilian Hebel (94)

Apklan Resovia: Wojciech Daniel – Rafał Mikulec, Bartłomiej Wasiluk, Konrad Domoń, Karol Twardowski (55’ Cezary Demianiuk), Dawid Rogalski (74’ Przemysław Brychlik), Michał Kuczałek, Radosław Adamski (63’ Jarosław Czernysz), Grzegorz Płatek (74’ Maksymilian Hebel), Sebastian Zalepa, Jakub Persak

Arka Gdynia: Daniel Kajzer – Adam Danch, Bartosz Kwiecień, Michał Marcjanik, Adam Marciniak, Adam Deja, Mateusz Żebrowski (84’ Jakub Wawszczyk), Juliusz Letniowski (87’ Lukasz Soszynski), Szymon Drewniak, Mateusz Młyński, Rafał Wolsztyńki (76’ Maciej Jankowski)

Żółte kartki: Rafał Mikulec (46’), Karol Twardowski (48’), Dawid Rogalski (67’) – Adam Marciniak (7’), Mateusz Młyński (51’)

Sędzia: Daniel Kruczyński (Żywiec)

Mecz bez udziału kibiców