W zaległym meczu 10 kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Resovii zmierzą się z Sandecją Nowy Sącz. Będzie to pierwsze spotkanie w trwającym sezonie ligowym, które nasza drużyna rozegra w Rzeszowie. Początek meczu na Stadionie Miejskim przy ulicy Hetmańskiej, w środę o godzinie 12:00. Transmisja na żywo dostępna będzie w aplikacji mobilnej oraz na stronie internetowej IPLA.

W końcu! I chociaż ze względu na sytuację epidemiologiczną póki co bez kibiców, to pierwsza liga wraca do Rzeszowa. Będzie to pierwsze spotkanie na pierwszoligowym szczeblu rozegrane w stolicy województwa Podkarpackiego po 26 latach nieobecności. Resovia ostatni mecz na zapleczu ekstraklasy w Rzeszowie rozegrała 11 czerwca 1994 roku, kiedy to w 33 kolejce pokonała Bug Wyszków 1:0. Bramkę na wagę ostatnich trzech punktów w tamtym sezonie zdobył Marek Haber. Nie mamy nic przeciwko, aby taki wynik powtórzył się w najbliższym meczu. Trudno jednak mówić o bezwzględnym atucie własnego boiska, wszak Stadion Miejski przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie, to nie jest miejsce, na którym nasi piłkarze trenują na co dzień.

Mecz ten pierwotnie miał się odbyć 23 października w…Stalowej Woli, jednak w związku ze stwierdzeniem kolejnych pozytywnych testów na obecność COVID-19 w naszej drużynie, decyzją Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN został odwołany, a finalnie przeniesiony na najbliższą środę. Spotkanie to będzie niezwykle ważne, bowiem zwycięstwo pozwoli odskoczyć naszej drużynie od ostatniego miejsca w tabeli na dziewięć punktów, a tym samym wykonany zostałby duży krok w kierunku utrzymania. Nie mniejszą motywację będą mieć nasi goście, którzy dla odmiany będą chcieli odnieść pierwsze zwycięstwo w trwającym sezonie i zbliżyć się do przedostatniej drużyny w tabeli – GKSu Jastrzębie. W związku z powyższym, spotkanie Resovii z Sandecją zapowiada się niezwykle interesująco, a stawka meczu jest naprawdę wysoka.

W zespole naszych najbliższych rywali działo się ostatnio wiele, a to przez zmianę na ławce trenerskiej, na której Dariusz Dudek zastąpił Piotra Mandrysza. W pierwszym meczu pod wodzą nowego szkoleniowca Sączersi przegrali w Kielcach z Koroną 1:0, ale nowy trener w grze Sandecji dostrzegł kilka pozytywnych elementów, które zdaniem trenera Dudka powinny procentować w przyszłości. Jednym z zawodników, na którego będzie trzeba uważać, jest Kamil Ogorzały. 20-letni pomocnik zdobył dwie z sześciu bramek, jakie udało się dotychczas zdobyć Sandecji w trwającym sezonie. Oczywiście Sandecja, to również Maciej Korzym, którego ze szczególną uwagą będą musieli pilnować obrońcy rzeszowian.  Drużyna z Beskidu Sądeckiego w trwającym sezonie Fortuna 1 Liga nie wygrała jeszcze spotkania, a jedyny punkt do ligowej tabeli zdobyła remisując bezbramkowo w dziewiątej kolejce z GKSem Bełchatów.  Ogólny bilans biało-czarnych, to 0-1-10, z czego 0-0-6 w meczach wyjazdowych. Warto również zauważyć, że Sandeca straciła, jak dotychczas najwięcej bramek spośród wszystkich drużyn w I lidze – 27 straconych bramek, z czego 15 w meczach wyjazdowych.

Nasza drużyna w ostatniej kolejce odnotowała ósmą porażkę w sezonie, z czego drugą w Łodzi. Tym razem lepszy okazał się łódzki Widzew, który po trafieniach Patryka Muchy oraz Marcina Robaka dopisał kolejne trzy punkty do ligowej tabeli. Dla nas, było to również drugie spotkanie z rzędu, w którym nie udało się naszym zawodnikom pokonać bramkarza rywala. Jest to z pewnością spory mankament, z którym walczymy od początku sezonu, a trzeba zaznaczyć, że okazji nie brakowało, zwłaszcza w meczu z Widzewem, gdzie szanse na pokonanie bramkarza łodzian miał Radosław Adamski, Szymon Feret czy Sebastian Zalepa. Z drugiej strony wciąż nie wystrzegamy się błędów, które kosztują nasz zespół utratę bramek, a co gorsze również punktów. Tak było m.in. w ostatnich dwóch meczach. Jak zauważył trener Szymon Grabowski indywidualne błędy, to coś, czego musimy wystrzegać się w kolejnych meczach, jeśli chcemy zacząć regularnie punktować.

Początek meczu na Stadionie Miejskim przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie, w środę o godzinie 12:00. Transmisja na żywo dostępna będzie w aplikacji mobilnej oraz na stronie internetowej IPLA.

W pozostałych meczach 10 kolejki Fortuna 1 Liga zagrają:

18 listopada (środa):

Chrobry Głogów – Odra Opole (godz. 15:00)
Arka Gdynia – Zagłębie Sosnowiec (godz. 16:00)
Korona Kielce – Stomil Olsztyn (godz. 17:00)
Radomiak Radom – ŁKS Łódź (godz. 18:00)

25 listopada (środa):

Puszcza Niepołomice – Termalica Bruk-Bet Nieciecza (godz. 12:30)

10 listopada (środa):

Widzew Łódź – GKS Bełchatów 0:0

25 października (niedziela):

Górnik Łęczna – Miedź Legnica 1:0

23 października (piątek)

GKS Tychy – GKS Jastrzębie 3:1

W zaległym meczu 8 kolejki Fortuna 1 Liga zagrają:

18 listopada (środa):

Puszcza Niepołomice – Górnik Łęczna (godz. 14:00)