Mecz rozpoczął się od spokojnego rozgrywania piłki przez zawodników Puszczy Niepołomice, jednak nie przełożyło się to na bezpośrednie zagrożenie pod bramką Resovii. W odpowiedzi rzeszowianie próbowali kontrataków, które najczęściej faulami przerywali zawodnicy gospodarzy. Nic zatem dziwnego, że już w czwartej minucie meczu żółtą kartką ukarany został Longinus Uwakwe, a Adrian Dziubiński minimalnie przestrzelił z rzutu wolnego – był to jeden z wielu stałych fragmentów gry, jakie w tym okresie wykonywali nasi zawodnicy. W 23 minucie niebezpiecznie zrobiło się pod bramką Resovii, lecz strzał zawodnika Puszczy pewnie obronił Marceli Zapytowski, a chwilę później z akcją lewą stroną boiska ruszyli piłkarze „Pasiaków”. Rajd niezwykle aktywnego w pierwszej połowie Cezarego Demianiuka zakończył się faulem i rzutem karnym dla Resovii. Pewnym wykonawcą „jedenastki” okazał się Dawid Kubowicz, a Resovia od 25 minuty prowadziła w Niepołomicach 1:0. W odpowiedzi kilka minut później bliski pokonania Zapytowskiego był Erik Cikos, ale na szczęście z jego strzałem poradził sobie bramkarz „Sovii”. W ostatnich minutach pierwszej połowy, bliski podwyższenia prowadzenia był Sebastian Zalepa, ale jego strzał z głowy minął bramkę Mateusza Górskiego. Do przerwy prowadzenie Resovii 1-0.

Druga połowa rozpoczęła się od szybko wywalczonego przez nasz zespół rzutu rożnego. Już w 47 minucie do piłki w narożniku boiska podszedł Dziubiński, a jego dośrodkowanie na drugą bramkę dla Resovii w tym spotkaniu zamienił Zalepa. Idealnie rozpoczęła się druga część spotkania dla podopiecznych Szymona Grabowskiego. W 50 minucie znów bliscy zdobycia bramki byli piłkarze z Rzeszowa, jednak tym razem dobrą interwencją popisał się Górski. Niedługo później, po kolejnym rzucie rożnym bliski kolejnego trafienia był Zalepa, jednak tym razem minimalnie przestrzelił. Pierwsze minuty drugiej połowy, to zdecydowana przewaga naszego zespołu, ale w 63 minucie zrobiło się bardzo niebezpiecznie pod naszą bramką, a gospodarze domagali się nawet rzutu karnego, jednak ostatecznie skończyło się tylko na strachu i rzucie z autu dla niepołomiczan. W 67 minucie świetnie do Dziubińskiego podawał Demianiuk, lecz ten pierwszy w dogodnej sytuacji przestrzelił. W 75 minucie rzut wolny z okolic pola karnego Puszczy wykonywał Michał Kuczałek, ale nie wynikło z tego większe zagrożenie pod bramką „Żubrów”. W 88 minucie jedną z ostatnich szans na strzelenie kontaktowej bramki mieli podopieczni Tomasza Tułacza, lecz i tym razem strzał z głowy gracza gospodarzy obronił Zapytowski. W 90 minucie z dystansu strzelał Jarosław Czernysz, ale jego uderzenie minęło bramkę Puszczy. W doliczonym czasie gry wynik spotkania na 3:0 dla Resovii ustalił wprowadzony w drugiej połowie spotkania Karol Twardowski, który popisał się indywidualną akcją i celnym strzałem z dystansu. Efektowne zwycięstwo na inaugurację Fortuna I Liga!

Puszcza Niepołomice – Apklan Resovia 0-3 (0-1)

0-1, Dawid Kubowicz (26, z karnego)
0-2, Sebastian Zalepa (47)
0-3, Karol Twardowski (90)

Puszcza Niepołomice: Mateusz Górski – Konrad Stępień (46. Michał Czarny) , Jakub Bartosz, Longinus Ukawkwe, Hubert Tomalski (63. Łukasz Spławski), Marcin Stefanik, Ievgen Radionow (90. Karol Knap), Jakub Serafin, Wiktor Żytek, Michał Mikołajczyk (63. Bartosz Żurek), Erik Cikos

Apklan Resovia: Marceli Zapytowski – Mateusz Geniec, Sebastian Zalepa, Dawid Kubowicz, Radosław Adamski – Szymon Feret (87. Dawid Rogalski), Michał Kuczałek, Konrad Domoń, Cezary Demianiuk (74. Jarosław Czernysz), Adrian Dziubiński (4. Bartłomiej Wasiluk) – Przemysław Brychlik (78. Karol Twardowski)

Żółe kartki: Longinus Ukawkwe, Hubert Tomalski, Łukasz Spławski

Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin)

Widzów: ?

Żółtą kartką ukarany również trener gospodarzy Tomasz Tułacz za rozmowy z sędzią.