Przed nami ostatnia, 34. kolejka II ligi polskiej. Bez wątpienia najciekawiej powinno być w Katowicach, gdzie miejscowa GieKSa spotka się z Apklan Resovią. Spotkanie rozpocznie się w sobotę o 17:00 i będzie transmitowane na żywo w TVP3 Katowice oraz TVP3 Rzeszów.

Nasz jutrzejszy rywal zajmuje 3 miejsce w tabeli ligowej z 58 punktami na koncie z bilansem bramkowym 56 strzelonych, przy 39 straconych. GKS Katowice w dalszym ciągu ma szanse na uzyskanie bezpośredniego awansu do Fortuna 1 Liga. W ostatniej kolejce GieKSa przegrała w Stalowej Woli z tamtejszą Stalą 2:0. Z kolei w dwóch ostatnich meczach u siebie drużyna z Katowic zdobyła zaledwie jeden punkt (remis z Widzewem, przegrana z Górnikiem Polkowice).

Najlepszym strzelcem zespołu jest Dawid Rogalski, który w 26 występach zdobył 9 bramek. Trenerem żółto-zielono-czarnych jest Rafał Górak, który z powodzeniem w poprzednim sezonie prowadził Elanę Toruń.

W rundzie jesiennej przy Wyspiańskiego 22 po emocjonującym meczu padł remis 2:2. Obie bramki z rzutów karnych zdobył Kamil Radulj. Do składu Pasiaków po absencji kartkowej wraca Dawid Kubowicz natomiast aż trzech piłkarzy GKS będzie pauzować za nadmiar żółtych kartek (bramkarz Bartosz Mrozek, obrońcy Grzegorz Rogala i Kacper Michalski oraz napastnik Piotr Kurbiel. Arbitrem jutrzejszego spotkania jest Sebastian Tarnowski z Wrocławia.

Faworytem spotkania jest GKS Katowice. Bukmacherzy na zwycięstwo gospodarzy płacą 1.8 złotych, na remis 3.6 złotych natomiast na zwycięstwo Apklan Resovii 4,10 złotych.