Liga rozpędza się na dobre! Po czterodniowej przerwie w niedziele o 16:00 zagramy w dalekim Elblągu z miejscową Olimpią. Na to spotkanie nasi piłkarze wraz ze sztabem szkoleniowym ruszyli z samego rana w sobotę po rozruchu na obiekcie przy Wyspiańskiego 22.

Nasz jutrzejszy rywal zajmuje 5 miejsce w tabeli ligowej z 37 punktami na koncie z bilansem bramkowym 35 strzelonych przy 23 straconych. W ostatniej kolejce po restarcie rozgrywek spowodowanej pandemią koronawirusa Olimpia zremisowała w Stalowej Woli z miejscową Stalą 2:2 tracąc zwycięstwo w dwóch ostatnich minutach dając strzelać sobie dwie bramki.

Najlepszym strzelcem zespołu jest Damian Szuprytowski, który ma 8 strzelonych bramek. Z kolei trenerem jest Adam Nocoń posiadający licencje UEFA PRO , który kiedyś był zawodnikiem między innymi Górnika Łęczna czy GKS Bełchatów, a w swojej dotychczasowej karierze prowadził pierwszoligowe Podbeskidzie Bielsko-Biała.

W XXI wieku Resoviacy dziewięć razy mierzyli się z Olimpią Elbląg. Bilans tych spotkań jest na korzyść naszego jutrzejszego rywala ponieważ 5 razy wygrywała Olimpia, 3 razy wygrywała Resovia, a raz padł bezbramkowy remis. W rundzie jesiennej przy Wyspiańskiego 22 wygrała Olimpia 1:0, a zwycięską bramkę strzelił Michał Kuczałek.

Po absencji kartkowej do składu wraca filar obrony Sebastian Zalepa. Natomiast w dalszym ciągu trener Szymon Grabowski nie będzie mógł skorzystać z usług Rafała Mikulca i Karola Twardowskiego. Z kolei w składzie gospodarzy z powodu kontuzji zabraknie najlepszego strzelca Damiana Szuprytowskiego.

Arbitrem spotkania jest Filip Kaliszewski z Gdańska. Transmisje ze spotkania będzie można obejrzeć na platformie TVCOM.PL. Koszt dostępu to 15 złotych. By oglądać mecz kliknij TUTAJ.