Przed nami pierwszy z trzech meczów rundy wiosennej rozegrany awansem. W 18. kolejce spotkań przy Wyspiańskiego 22 zmierzymy się w Derbach Podkarpacia  z drużyną Stal Stalowa Wola.

Nasz dzisiejszy rywal po rundzie jesiennej zgromadził 16 punktów, co daje mu 15. miejsce w tabeli ligowej, które znajduje się w strefie spadkowej. Lekceważyć drużyny, dobrze znanego w Rzeszowie Szymona Szydełki, jednak nie można ponieważ na 17 meczów aż 12 rozegrali na wyjeździe, a 5 „u siebie” w oddalonej od Stalowej Woli o około 80 kilometrów podrzeszowskiej Boguchwale. Bilans bramkowy zielono-czarnych to 16 strzelonych, a 28 straconych bramek. Ostatni mecz ligowy to zwycięstwo w Siedlcach z miejscową Pogonią 1:2, po dwóch bramkach Rafała Dadoka, który jest najlepszym strzelcem Stalówki.

Po dwóch prestiżowych meczach z czołówką ligi ApklanResovię czeka kolejny ciężko gatunkowy mecz derbowy. Niestety z gry wykluczony jest Dawid Kubowicz z powodu pauzy za żółte kartki. Do rundy wiosennej przystąpimy z pozycji wicelidera z 35 punktami na koncie i jednym z lepszych bilansów bramkowych (31 strzelonych / 14 straconych). Na 17 meczów tylko dwukrotnie schodziliśmy przegrani, pięć razy dzieliliśmy się punktami z rywalami, a dziesięć razy kończyliśmy mecz zwycięsko. Mamy nadzieję, że dobrą passę podtrzymamy także w tym meczu.

Bukmacherzy jako wyraźnego faworyta tego spotkania postrzegają zespół Dumy Rzeszowa. Kurs na nasze zwycięstwo wynosi bowiem 1,5, remis to 3,9 a zwycięstwo Stali Stalowa Wola 5,5.

Zachęcamy do przyjścia na mecz w szaliku i gorącego dopingu dla Pasiaków!