Po hitowych starciach z Lechem Poznań w 1/16 Totolotek Pucharu Polski i Widzewem Łódź w lidze przyszedł czas na kolejne niezwykle ważne i prestiżowe spotkanie. W kolejce kończącą rundę jesienną o fotel lidera zmierzymy się z GKS Katowice.

Nasz rywal z zaledwie jednym punktem straty przystępuje do dzisiejszego meczu podbudowany zwycięstwem w ostatniej kolejce że Stalą Stalowa Wola 2:1. Co ciekawe obie drużyny spotkały się ze sobą parę dni wcześniej w rozgrywkach pucharowych i po serii rzutów karnych do dalszej rundy awansowała drużyna z Podkarpacia. Zawodnicy z Katowic znajdują się jednak w ogólnej dobrej formie, zwłaszcza ofensywnej, bowiem ostatni mecz w którym nie strzelili bramki miał miejsce 25 sierpnia! Dużo dobrego można też napisać o grze defensywnej, ponieważ zespół z Bukowej stracił dotychczas tylko 14 bramek. Optymizmu dodaje jednak fakt, że w trzech ostatnich meczach bramkarz GieKSy trzy razy wyjmował piłkę z siatki.

Podopieczni Szymona Grabowskiego z kolei wygrali swój ostatni mecz na szczycie w Łodzi, strzelając bramkę po szybkiej kontrze w doliczonym czasie gry. Na W22 cztery ostatni spotkania to cztery zwycięstwa Apklan Resovii i minimum dwie strzelone bramki, więc dodając statystyki GieKSy można spodziewać się niezłego meczu obfitującego w bramki. Podczas wybierania składu „Graba” będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników, ponieważ żaden z nich nie jest kontuzjowany ani nikt nie pauzuje za kartki.

Bukmacherzy nie wskazują wyraźnego faworyta tego meczu, gdyż kursy na Dumę Rzeszowa wynoszą 2.5, remis to 3.2 a zwycięstwo przyjezdnych wyceniane jest na 2,7. Serdecznie zapraszamy do przyjścia na mecz i wzięcia ze sobą szalika klubowego, który jest nieodłącznym elementem dnia meczowego. Przypominamy o zakupie biletu w przedsprzedaży (stacjonarnie dziś od 10:00 do 18:00 lub online do 0:00), który pozwoli na uniknięcie stanie w długich kolejkach w dniu meczu.