Już niedługo, już niebawem! Wydarzenie na które czekali wszyscy kibice Resovii, czyli mecz w Pucharze Polski z Lechem Poznań już dzisiaj o godzinie 13:00 na Wyspiańskiego 22.

Zespół poznańskiego Lecha przegrał swoje ostatnie dwa spotkania w Ekstraklasie, oba wynikami 1-2. W ostatnim meczu bramkę dla Kolejorza zdobył Christian Gytkjaer ekwilibrystycznie pakując piłkę do siatki po rzucie rożnym , jednak defensywa nie popisała się, dając sobie strzelić dwie bramki. Podobna sytuacja miała miejsce we wcześniejszym meczu, ligowym klasyku z Legią Warszawa, gdzie Poznaniacy dali sobie strzelić dwie bramki, samemu strzelając tylko jedną. Jak zatem widać, defensywa ekstraklasowego zespołu nie jest monolitem i można ją spokojnie naruszyć.

Resovia natomiast swój ostatni mecz zdołała wygrać 2-1, chociaż nie bez problemów, ponieważ bramkę na wagę zwycięstwa zdołał strzelić  Szymona Feret w 87 minucie tego meczu. Należy jednak zauważyć, że to Pasy przez cały mecz były stroną dominującą w tym spotkaniu, a bramkę można uznać za w pełni zasłużoną. Wcześniejsze spotkanie z Górnikiem Polkowice pomimo remisu dostarczyło również wielu emocji, gdyż kibice zobaczyli 4 bramki, w tym strzeloną w 83 minucie przed SerhijaKrykuna na wagę punktu. Jak widać mecze Resovii obfitują w bramki i emocje, zatem przed wtorkowym meczem można powiedzieć jedno: będzie się działo. W naszym zespole nadal kontuzje leczy Filip Majchrowicz, więc tylko z jego usług nie będzie mógł skorzystać Szymon Grabowski.

Bukmacherzy jako wyraźnych faworytów tego spotkania postrzegają zespół Lecha Poznań, gdyż kurs na ich zwycięstwo wynosi około 1,5, remis w podstawowym czasie gry 4,0 a zwycięstwo Resovii 5,6

Prognozy pogody na to spotkanie nie są zbyt optymistyczne, przewidują bowiem średnie zachmurzenie i 12 stopni, jednak mamy nadzieję, że gorąca atmosfera i doping na stadionie rozgrzeją wszystkich obecnych! W kasach biletowych otwartych od 11:00 dzięki zwalnianym miejscom przez karnetowiczów zostanie jeszcze kilkadziesiąt biletów w cenie 20 złotych. Widzimy się na meczu! Koniecznie z szalem!