Doping z całych sił i uczciwa walka na boisku – to idealny przepis na piłkarskie święto. Takie warunki zapowiadają się na 85. Derbach Rzeszowa już w najbliższą niedzielę. Derbach bardzo wyczekiwanych, gdyż ostatnie miały miejsce ponad rok temu. Starcia Pasiaków ze Stalą zawsze elektryzowały kibiców, i nie inaczej będzie tym razem.

Obie drużyny podchodzą do tego spotkania w dobrych nastrojach, bowiem zespół z Wyspiańskiego wygrał ostatni mecz ze Skrą Częstochowa 2-0, a rywale pokonali Stal Stalowa Wola 2-1. Początek sezonu obie drużyny mogą uznać za wyjątkowo udany. Po 10. kolejkach Apklan Resovia zajmuje trzecie miejsce, a Stal, która jest beniaminkiem w tym sezonie, zajmuje fotel lidera. Wygrana w nadchodzącej konfrontacji jest niezwykle cenna, ponieważ w razie zwycięstwa Apklan Resovia wyprzedzi Stal i zostanie wiceliderem II ligi, natomiast w razie porażki rywale odskoczą w klasyfikacji na 5 oczek.

Według bukmacherów faworytem niedzielnego meczu jest Stal Rzeszów, której dużym atutem będzie gra na własnym boisku. My jednak ufamy że nasza drużyna pokaże niedowiarkom na co ją stać i zwycięży w tym spotkaniu pokazując dobry futbol.

Mecz zapowiada się zatem wyjątkowo ciekawie. Mamy nadzieję, że obie strony nie zawiodą naszych oczekiwań i dostarczą nam niezapomniane widowisko. Arbitrem spotkania będzie Albert Różycki reprezentujący łódzki ZPN, który w poprzednim sezonie sędziował jeden mecz Pasiaków (11 sierpnia w Rybniku z tamtejszym ROW 1964 Rybnik), pokazując wtedy sześć żółtych kartek.

Przy okazji informujemy naszych kibiców, iż od 11:00 przy stadionie będą podstawione autobusy MPK, które bezpłatnie przewiozą naszych kibiców na Stadion Miejski.