W pierwszym meczu sparingowym sezonu 2019/2020 Apklan Resovia wygrała z Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2-1. Bramki dla Pasiaków zdobywali Serhij Krykun oraz Karol Twardowski.

Pierwsi z bramki cieszyli się piłkarze Piotra Mandrysza. W 37 minucie rzut karny zamienił na bramkę Roman Gergel. „Jedenastka” podyktowana była po faulu w polu karnym Mateusza Geńca na jednym z rywali.

Na odpowiedź rzeszowskiego zespołu nie trzeba było czekać. Niespełna minutę po rzucie karnym fantastycznym strzałem pod poprzeczkę Serhij Krykun pokonał Dybowskiego.

W końcówce meczu pokazał się Karol Twardowski, który skutecznym trafieniem zapewnił Pasiakom zwycięstwo. Szkoleniowcy Resovii przyglądali się tego dnia trzem testowanym młodzieżowcom – dwójce bramkarzy i bocznemu obrońcy.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Apklan Resovia 1-2 (1-1)

Bramki: Roman Gergel (29, z karnego) – Serhij Krykun (31), Karol Twardowski (85).

Bruk-Bet Termalica: Karol Dybowski – Mateusz Grzybek, de Amo Perez, Artem Putiwcew, Paweł Oleksy – Krzysztof Iwanicki, Piotr Wlazło – Jacek Terpiłowski, Patrik Misak, Roman Gergel – Vladislavs Gutkovskis. Grali także: Damian Pawelski, Marcin Wasielewski, Skrobosiński, Przemysław Szarek, Paweł Leżoń, Martin Mikovič, Vlastimir Jovanović, Dawid Kalisz, Hubert Kolano, Jacek Kiełb, Bartosz Śpiączka.

Resovia: zawodnik testowany – Mateusz Geniec, Dawid Kubowicz, Konrad Domoń, Rafał Mikulec – Radosław Adamski, Dariusz Frankiewicz, Szymon Kaliniec, Serhij Krykun – Krzysztof Gancarczyk, Karol Twardowski. Grali także: zawodnik testowany II, Jakub Persak, zawodnik testowany III, Szymon Hajduk, Szymon Feret, Jakub Kurek, Grzegorz Płatek, Mateusz Świechowski.