W meczu 20. kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Resovii udadzą się pod Klimczok, gdzie w bardzo ważnym spotkaniu dla układu tabeli, zmierzą się z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Początek meczu, w sobotę o godzinie 15:00. Transmisja na żywo dostępna będzie na platformie Polsat Box Go oraz Statscore

Rzeszowianie ligową wiosnę zaczęli w miniony weekend, gdzie w zaległym spotkaniu 17. kolejki podopieczni Rafała Ulatowskiego zremisowali na Stadionie Miejskim w Rzeszowie z Wisłą Płock 2:2. Było to dobre spotkanie biało-czerwonych, którzy stworzyli w tym meczu kilka dogodnych okazji do strzelenia bramki, a dwie z nich udało się zamienić na trafienia do bramki gości z Płocka. Wśród wyróżniających się zawodników należy wskazać Marcina Urynowicza, który po zespołowej akcji strzelił pierwszą bramkę, a także stworzył kilka dogodnych okazji do zdobycia kolejnych trafień oraz Bartłomieja Eizencharta, będącego siłą napędową akcji ofensywnych naszego zespołu w tym meczu.
Dla Podbeskidzia będzie to pierwsze ligowe spotkanie w 2024 roku. Podopieczni Dariusza Marca zimę spędzili w strefie spadkowej na przedostatnim miejscu z niewielką stratą do naszej drużyny – po meczu Resovii z Wisłą, przewagą naszej drużyny nad Podbeskidziem, to dwa punkty. Tym samym mecz w Bielsku-Białej zapowiada się, jako spotkanie o sześć punktów, a ewentualna wygrana pozwoliłaby naszej drużynie przynajmniej na papierze odskoczyć przedostatniej drużynie w ligowej tabeli, jednoczenie goniąc bezpieczną pozycję w tabeli – przed startem 20. kolejki tracimy jeden punkt do Polonii Warszawa.
W meczu z Góralami szkoleniowiec Resovii nie będzie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych Keleczukwu Ibe-Torti, Macieja Górskiego oraz Kornela Osyry. Do kadry meczowej wracają natomiast Adrian Łyszczarz oraz Bartłomiej Ciepiela, którzy w meczu z Nafciarzami pauzowali z powodu nadmiernej ilości żółtych kartek