Edvin Muratović przenosi się do naszego klubu na zasadzie półrocznego wypożyczenia z opcją pierwokupu. 26-letni napastnik, mierzący 185 cm, przez ostatnie półtora roku przywdziewał koszulkę RFCU Luxembourg. W rundzie jesiennej zagrał w 12 meczach BGL League, w których strzelił 7 goli i zanotował 1 asystę. A jego łączny dorobek w najwyższej klasie rozgrywkowej w Luksemburgu to 116 występów, 39 goli i 13 asyst.

W przeszłości występował w takich klubach jak m.in.: Jeunesse Esch, FC Metz, FC Saarbrucken, RE Virton, Differdange czy też najbardziej znany w ostatnich latach klub w Luksemburgu – F91 Dudelange. Z tym ostatnim dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo kraju (2018 i 2022).

Muratović w kategoriach juniorskich reprezentował zarówno Luksemburg (U-17, U-19, U-21), jak i Czarnogórę (U-19). 7 października 2020 zadebiutował w dorosłej kadrze. Łącznie w pierwszej reprezentacji Luksemburga wystąpił 11 razy i zdobył 1 bramkę (w Lidze Narodów przeciwko Czarnogórze). Warto podkreślić, że nowy napastnik Resovii zagrał w listopadowych wygranych meczach eliminacji Mistrzostw Europy przeciwko Bośni i Hercegowinie oraz Liechtensteinowi. W marcu jego drużynę narodową czekają baraże o awans do turnieju finałowego ME.

W Resovii Edvin będzie występował z numerem 29. Życzymy wielu goli dla „Reprezentacji Rzeszowa”.