Rafał Ulatowski trenerem Resovii.
50-letni szkoleniowiec w przeszłości związany był m.in. z Zagłębiem Lubin, Cracovią, Lechią Gdańsk, Miedzią Legnica i GKS Bełchatów. Pod jego wodzą Zagłębie oraz GKS Bełchatów zajmowały piątą lokatę w Ekstraklasie. Wcześniej jako asystent Czesława Michniewicza sięgnął też z lubinianami po mistrzostwo i superpuchar kraju.

W 2008 został mianowany asystentem selekcjonera reprezentacji Polski, Leo Beenhakkera. Przez 7 lat (2016 – 2023) był związany z Lechem Poznań. Pełnił tam rolę szefa szkolenia akademii, jak również odpowiadał za rozwój indywidualny młodych piłkarzy. Przez jego ręce przeszli m.in. obecni reprezentanci: Jakub Moder, Tymoteusz Puchacz, Jakub Kamiński, Michał Skóraś i Filip Marchwiński. W międzyczasie prowadził też rezerwy klubu z Poznania z którymi osiągnął awans do 2 ligi. Tymczasowo (po odejściu Nenada Bjelicy) był też trenerem I zespołu Lecha (2018).

Jednocześnie informujemy, że w składzie sztabu szkoleniowego Resovii pozostaną Jakub Żukowski asystent trenera, Łukasz Sapela trener bramkarzy oraz trener przygotowania motorycznego Piotr Kotlarczyk.

Zapraszamy dziennikarzy na jutrzejsze spotkanie z nowym trenerem Resovii, które odbędzie się w WR SPORT – Centrum Sportu i Rozrywki w Świlczy o godzinie 11.