W meczu 13. kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Resovii zmierzą się na Stadionie Miejskim w Rzeszowie z drużyną Arki Gdynia. Początek spotkania, w sobotę o godzinie 15:00. Wszystkich kibiców zachęcamy do licznego przybycia na stadion – KUP BILET ONLINE lub w kasach biletowych od ulicy Powstańców Warszawy od godziny 13:30.

Podopieczni Mirosława Hajdo do meczu z Arką przystąpią po wysokiej porażce w Krakowie z Wisłą 4:1. Mecz ten, o czym świadczy wynik nie należał do udanych, a sama gra naszych zawodników pozostawiała wiele do życzenia. Tym samym, w spotkaniu z żółto-niebieskimi nasi zawodnicy staną przed szansą rehabilitacji oraz wywalczenia bardzo cennych punktów w walce o utrzymanie na zapleczu ekstraklasy. Przed startem 13. kolejki, przewaga rzeszowian nad strefą spadkową wynosiła zaledwie jeden punkty.

W zdecydowanie lepszych nastrojach są zawodnicy z województwa Pomorskiego, którzy pozostają niepokonani od trzech ligowych spotkań, a w ostatniej kolejce podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego pokonali w Gdyni zespół Znicza Pruszków 2:0. Najskuteczniejszym zawodnikiem Arki w trwającym sezonie, jest Karol Czubak, który w dotychczasowych spotkaniach zdobył już sześć bramek. Jedną bramkę mniej na koncie ma Olaf Kobacki. W tabeli nasi najbliżsi rywale przed startem trwającej kolejki zajmowali 6. miejsce w tabeli z niewielką stratą do miejsca dającego bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy.

W poprzednim sezonie dwukrotnie lepsza okazywała się Arka Gdynia. Jak będzie w najbliższym spotkaniu? Przekonamy się w niedzielne po południe, a wszystkich kibiców Resovii zachęcamy do przybycia na Stadion Miejski w Rzeszowie i głośnie wsparcie naszych piłkarzy w kolejnym ważnym meczu.

Trener Mirosław Hajdo w tym meczu nie skorzysta z kontuzjowanych Dawida Pieniążka, Mateusza Bondarenki. Pod znakiem zapytania stoi występ defensora Hlib Bukhala.