W meczu 5. kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Resovii zmierzą się na Stadionie Miejskim w Rzeszowie z drużyną spadkowicza z Ekstraklasy – Lechią Gdańsk. Początek spotkania, w niedzielę o godzinie 18:00. Bilety na to spotkanie dostępne są online – KLIKNIJ TUTAJ ABY KUPIĆ BILET oraz od godziny 16:00 w kasach biletowych

Rzeszowianie do meczu z Lechią przystąpią w dobrych nastrojach, bowiem w minionej kolejce podopieczni Mirosława Hajdo pokonali w Sosnowcu miejscowe Zagłębie 1:0. Bramkę na wagę pierwszych trzech punktów dla biało-czerwonych w tym sezonie zdobył Maciej Górski, dla którego było to drugie spotkanie z rzędu z bramką. Tym samym doświadczony napastnik stanie przed szansą kontynuacji dobrej passy. Wygrana pozwoliła Resovii przesunąć się na 12. miejsce w ligowej tabeli, a aktualny dorobek punktowy naszej drużyny, to 4 oczka.

Podobnie jak Resovia, tak i Lechia w ostatnich dwóch meczach zdobyła cztery punkty. Gdańszczanie w ostatniej kolejce pokonali przed własną publicznością Znicz Pruszków 1:0, a bramkę dającą trzy punkty biało-zielonym zdobył Elias Olsson. Podopieczni dobrze znanego kibicom Resovii Szymona Grabowskiego po czterech kolejkach zajmują 6. pozycję z 7 punktami, na które składa się bilans 2-1-1. Obrońcy Resovii uważać będą musieli przede wszystkim na Luisa Fernandeza, który zdobył cztery z sześciu dotychczasowych bramek dla Lechii i jest obecnie najlepszym strzelcem w lidze.

Resovia z Lechią w meczu o stawkę mierzyła się ostatni raz w 2018 roku, kiedy to obie drużyny spotkały się w meczu 1/16 finału Pucharu Polski. Wtedy w meczu rozgrywanym w Rzeszowie, lepsza okazała się Lechia, która pokonała Resovię 3:1. Jedyną bramkę dla naszej drużyny w meczu tym zdobył Paweł Hass. Dla przyjezdnych trafiali wtedy Steven Vitória, Artur Sobiech oraz Lukas Haraslin. Jak będzie w najbliższym spotkaniu? Przekonamy się w niedzielny wieczór, a wszystkich kibiców zachęcamy do licznego przybycia na Stadion Miejski w Rzeszowie i głośnie wsparcie naszej drużyny w walce o kolejne ligowe punkty. KLIKNIJ TUTAJ ABY KUPIĆ BILET

Po pauzie spowodowanej drobnymi urazami do kadry meczowej wracają Bartłomiej Eizenchart oraz Radosław Adamski z kolei z powodu kontuzji nie zobaczymy na boisku jeszcze Branislava Pindrocha i Bartłomieja Wasiluka, który pojawi się w strefie familijnej w przerwie.

5. kolejka Fortuna 1 Liga
Resovia – Lechia Gdańsk
Data: 20.08.2023
Godzina: 18:00
Stadion: Stadion Miejski w Rzeszowie
Bilety: KLIKNIJ TUTAJ ABY KUPIĆ BILET
Sędzia: Mateusz Jenda (Warszawa)
Na żywo: Statscore oraz Polsat Box Go