W 3. kolejce Fortuna 1 Liga, piłkarze Resovii rozegrają pierwsze spotkanie w Rzeszowie, a przeciwnikiem biało-czerwonych będzie Podbeskidzie Bielsko-Biała. Początek spotkania na Stadionie Miejskim w Rzeszowie, w poniedziałek o godzinie 20:00. Bilety na to spotkanie kupisz online (kliknij TUTAJ) oraz w poniedziałek od 10:00 do 16:00

Transmisja na żywo dostępna będzie na platformie Statscore oraz Polsat Box Go

Dla podopiecznych Mirosława Hajdo początek nowego sezonu nie należy do udanych. Borykająca się z problemami kadrowymi Resovia w pierwszych dwóch meczach musiała uznać wyższość przeciwników. W pierwszy meczu lepszy od Resovii okazał się beniaminek Znicz Pruszków, a w drugiej kolejce lepsza okazała się Odra Opole. Tym samym rzeszowianie po dwóch kolejkach zamykają ligową tabelę, pozostając jedyną drużyną, która nie zdobyła jeszcze bramki. Nic zatem dziwnego, że wszyscy kibice Resovii liczą na przełamanie w najbliższym meczu i pierwsze punkty w nowym sezonie. Szkoleniowiec Pasiaków nie będzie mógł w tym meczu skorzystać z usług kontuzjowanych Branislava PIndrocha, Bartłomieja Eizencharta oraz Bartłomieja Wasiluka. W kadrze meczowej znajdzie się natomiast Dylan Lempereur, który w miniony piątek podpisał roczną umowę z naszym zespołem.

Nasi najbliżsi goście nowy sezon zaczęli od dwóch remisów. Najpierw Górale zremisowali z Wisłą Płock, a następnie ze Zniczem Pruszków. Tym samym zawodnicy trenera Grzegorza Mokrego z dwoma punktami na koncie przed startem trzeciej kolejki, plasowali się na 12. miejscu w ligowej tabeli. W trwającym sezonie Podbeskidzie musi sobie radzić bez Kamila Bilińskiego, który po ponad trzech latach opuścił Bielsko-Białą i przeniósł się do Zagłębia Sosnowiec. Drużynę spod Klimczoka opuścił także Goku, który wraz z Bilińskim stanowili w ostatnich latach o sile ofensywy Podbeskidzia. Mimo wszystko przed startem sezonu władze drużyny z Bielska-Białej zapowiadały, iż celem Podbeskidzia będzie uzyskanie, jak najlepszego wyniku sportowego.

W poprzednim sezonie w pierwszym meczu nasza drużyna zremisowała w Rzeszowie z Podbeskidziem 2:2, a w rewanżu po szalonym meczu lepsza okazała się drużyna z województwa śląskiego, która pokonała Resovię 4:3. Jak będzie w najbliższym meczu? Przekonamy się w poniedziałkowy wieczór, a wszystkich kibiców zachęcamy do przybycia na stadion i wsparcie naszych piłkarzy w pierwszym „domowym” meczu tego sezonu. Bilety na to spotkanie kupisz online.

Resovia – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Data: 07.08.2023
Godzina: 20:00
Stadion: Stadion Miejski w Rzeszowie

Bilety: KUP TUTAJ
Sędzia: Albert Różycki (Łódź)
Na żywo: Statscore oraz Polsat Box Go