W 31. kolejce Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii zmierzą się na Stadionie Miejskim w Rzeszowie z Chojniczanką Chojnice. Początek spotkania, w niedzielę o godzinie 18:00. Bilety na to bardzo ważne spotkanie KUP TUTAJ.

Mecz z Chojniczanką zapowiada się, jako bardzo ważne spotkanie dla układu dolnej tabeli pierwszoligowych rozgrywek. Piłkarze Resovii do meczu z drużyną z województwa pomorskiego przystąpią w bardzo dobrych nastrojach, bo po wyjazdowej wygranej w Gliwicach z Ruchem Chorzów 3:1. Bramki dla rzeszowian w meczu tym strzelali Radosław Bąk oraz Marek Mróz, który do bramki Niebieskich trafił dwukrotnie. Dla Mroza była to bramka numer osiem oraz dziewięć w trwającym sezonie. Co warte zauważenia 24-letni pomocnik naszego zespołu w ostatnich pięciu meczach zaliczył pięć bramek. Oby świetna passa strzelecka została podtrzymana w najbliższym spotkaniu, w którym podopieczni Mirosława Hajdo powalczą o bardzo ważne trzy punkty. Biało-czerwoni przed startem trwającej kolejki zajmowali 12. pozycję w ligowej tabeli z czterema punktami przewagi nad strefą spadkową.

Chojniczanka do Rzeszowa przyjdzie po zwycięskim meczu z Sandecją Nowy Sącz 2:0. I choć sytuacja naszych najbliższych gości wydaje się być beznadziejna, to podopieczni Krzysztof Brede wciąż mają matematyczne szanse na utrzymanie pierwszoligowego bytu. Obecnie drużyna z Chojnic plasuje się na przedostatnim miejscu i do pierwszej bezpiecznej drużyn traci osiem punktów. I choć utrzymanie się na zapleczu ekstraklasy wydaje się być mission impossible, to goście z pewnością nie odpuszczą. Najlepszym strzelcem w zespole Chojniczanki, jest Tomasz Mikołajczak, który ma na swoim koncie siedem bramek.

W pierwszym meczu, który rozegrano jesienią w Chojnicach, lepsza okazała się nasza drużyna, która pokonała beniaminka 2:1. Bramki dla Resovii w meczu tym strzelali Bartłomiej Eizenchart oraz Marek Mróz, a dla gospodarzy honorowe trafienie zaliczył Szymon Skrzypczak. Jak będzie w najbliższym spotkaniu? Przekonamy się w niedzielny wieczór, a wszystkich kibiców Resovii zachęcamy do licznego przybycia na Stadion Miejski w Rzeszowie i głośnie wsparcie naszych piłkarzy w walce o bardzo ważne zwycięstwo.

#RESCHO
Resovia – Chojniczanka Chojnice
Data: 14.05.2023
Godzina: 18:00
Stadion: Stadion Miejski w Rzeszowie
Sędzia: Damian Gawęcki (Kielce)

Bilety online: KUP TUTAJ
Bilety w kasach: od 17:00 w dniu meczu na stadionie
Na żywo: Polsat Box GoStatscore