W Wielką Sobotę, piłkarze Apklan Resovii rozegrają kolejne ligowe spotkanie. W meczu 26. kolejki Fortuna 1 Liga, przeciwnikiem naszych zawodników będzie Skra Częstochowa. Początek spotkania w Bełchatowie zaplanowano na godzinę 12:40. Transmisja na żywo dostępna będzie na platformie Polsat Box Go oraz Statscore.

Po przegranym spotkaniu z GKS-em Tychy mecz ze Skrą zapowiada się, jako kolejne bardzo ważne spotkanie w kontekście walki o utrzymanie. Stawka pojedynku, jest naprawdę bardzo duża, bowiem przewaga rzeszowian nad strefą spadkową, to zaledwie cztery punkty, a przewaga nad drużyną spod Jasnej Góry, to zaledwie trzy oczka. Ostatni mecz z GKS-em nie należał to najbardziej udanych, gdyż podopieczni Mirosława Hajdo przez długi okres nie potrafili zagrozić bramce przeciwników, a jak już się udało, to nasi zawodnicy okazywali się bardzo nieskuteczni. To jeden z elementów, który musi ulec poprawie, jeśli biało-czerwoni marzą o komplecie punktów w sobotnim meczu. Kibice Resovii liczą przede wszystkim na przełamanie napastników.

Mecz w Bełchatowie nie będzie należał do najłatwiejszych, a świadczyć może o tym fakt, iż częstochowianie w czterech ostatnich meczach, trzykrotnie sięgali po komplet punktów. W ostatnim meczu Skra okazała się lepsza od Sandecji Nowy Sącz. Podopieczni Jakuba Dziółki odwrócili losy meczu z Sandecją w ostatnich dziesięciu minutach meczu, kiedy to trafili dwukrotnie do bramki Sączersów. Najpierw do bramki rywali trafił Piotr Nocoń, a chwilę później bramkę na wagę trzech punktów zdobył… Tomasz Boczek, dla którego było to kolejne trafienie samobójcze w tym sezonie. Najlepszym strzelcem Skry, jest Filip Kozłowski, który w dotychczasowych meczach zdobył trzy bramki.

W pierwszym meczu, jak rozegrano na początku września poprzedniego roku, lepsza okazała się Skra Częstochowa, która pokonała na Stadionie Miejskim w Rzeszowie nasz zespół 2:1. Bramki w tamtym spotkaniu strzelali Filip Kozłowski i Oskar Krzyżak dla Skry oraz Karol Chuchro dla naszego zespołu.

#SKRRES
Skra Częstochowa – Resovia

Data: 08.04.2023
Godzina: 12:40
Stadion: GIEKSA Arena w Bełchatowie
Sędzia: Łukasz Karski (Słupsk)
Na żywo: Polsat Box Go oraz Statscore