W meczu 23. Kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarz Apklan Resovii zmierzą się na Stadionie Miejskim w Rzeszowie z drużyną Odry Opole. Pierwszy gwizdek sędziego, w niedzielę o godzinie 18:00.

Rzeszowianie do meczu z Odrą przystąpią po bolesnej porażce z Arką Gdynia i nienajlepszym początkiem ligowego grania w 2023 roku. Mecz z Odrą, który może mieć bardzo duże znaczenie dla układu dolnej części ligowej tabeli, to dla podopiecznych Mirosława Hajdo również szansa na poprawę jakości – zarówno w defensywie oraz ofensywie i poprawę dorobku strzeleckiego. W czterech ostatnich meczach biało-czerwoni strzelili zaledwie dwie bramki, w tym jedną z rzutu karnego. To na pewno nie jest bilans, który może zadowalać piłkarzy oraz kibiców naszej drużyny. W składzie Resovii zabraknie w tym meczu Branislava Pindrocha, który będzie pauzował z powodu choroby. Dobrą wiadomością, jest natomiast fakt, iż żaden z zawodników nie będzie pauzował z powodu kartek.

W dużo lepszych nastrojach przed niedzielnym spotkaniem są zawodnicy z Opola, którzy w ostatniej kolejce w bardzo ważnym meczu pokonali w Niepołomicach Sandecję Nowy Sącz 2:0, po bramkach Rafała Niziołka oraz Wojciecha Kamińskiego. Kibice niebiesko-czerwonych mogą być zadowoleni z początku wiosennego grania, bowiem zawodnicy prowadzeni przez Adama Noconia, w czterech meczach zanotowali bilans 2-1-1. Tym samym po 22. kolejkach opolanie zajmują 14 miejsce w Fortuna 1 Lidze i o jeden punkt wyprzedzają zajmującą 15 miejsce Resovię. Najlepszym strzelcem w drużynie Odry, jest Rafał Niziołek, który w dotychczasowych meczach do bramki rywala trafiał czterokrotnie.

W pierwszym meczu, który rozegrano w Opolu padł remis 1:1, a bramki w tamtym spotkaniu strzelali Szymon Łapiński dla gospodarzy oraz Marek Mróz dla naszej drużyny. Jak będzie w najbliższym meczu, który może mieć bardzo duże znaczenie dla układu dolnej części ligowej tabeli? Przekonamy się w najbliższą niedzielę, a wszystkich kibiców Resovii zachęcamy do przybycia na Stadion Miejski w Rzeszowie i głośnie wsparcie naszych piłkarzy.

#RESODR
Resovia – Odra Opole
Data: 12.03.2023
Godzina: 18:00
Stadion: Stadion Miejski w Rzeszowie
Sędzia: Piotr Idzik (Poznań)
Transmisja na żywo: Polsat Box Go, Statscore

Informacje o klubie Odra Opole
Data powstania: 1945
 Barwy: niebiesko-czerwone
Największe sukcesy:
– 3 miejsce (Ekstraklasa sezon 1963/64)
– 3 miejsce (Puchar Polski 1963/64)