Portugalczyk Pedro Miguel Carmo Vieira w Resovii. 20 – letni Pedro Vieira to nominalny napastnik, który trafia do Resovii na zasadzie rocznego wypożyczenia z Rakowa Częstochowa.

Swoje pierwsze kroki stawiał w portugalskim Despertar S.C., Académica Coimbra U15, U17, U19 oraz FC Porto U17 i U19. Jest także byłym reprezentantem Portugali w kadrze U16 w której debiutował 31 marca 2018 roku.

„Liczymy na to, że dołączenie Pedro będzie odpowiedzią na nasz deficyt bramkowy. Wciąż brakuje nam przełamania, którym będzie zwycięstwo. Zawodnika o takim profilu jak Pedro Vieira poszukiwaliśmy od dłuższego czasu. Wierzymy, że będzie on dla nas dużym wsparciem. Zawodnicy tacy jak Bruno Garcia czy Pedro to gracze wyróżniający się nieprzeciętną techniką, efektowną grą, która mamy nadzieję przełoży się także na efektywność na boisku” zaznacza Sebastian Zabłocki – dyrektor sportowy CWKS Resovia Rzeszów S.A.

„Czuję się tutaj bardzo dobrze. Myślę, że taka zmiana to dobry ruch dla mnie. W Resovii jest kilku starszych piłkarzy od których chcę się uczyć. To pozwoli mi wskoczyć na jeszcze wyższy poziom. Pierwsza liga w Polsce jest silna, występuje w niej kilka klubów z ciekawą historią takich jak Kraków czy Katowice” – mówi Pedro Vieira. Pedro!

Życzymy samych sukcesów w nowym zespole!