Ostatnie dni maja ponownie wlewają sporą dozę optymizmu w serca wszystkich, którzy od lat kibicują powstaniu istotnej dla Resoviackiej społeczności inwestycji. Nowy stadion (bo o nim mowa) to marzenie, które przyświeca nam od lat. To także przedmiot dyskusji, wielorakich starań podejmowanych na różnych płaszczyznach oraz apeli, jakie kierowane były do osób ze świata polityki.

Od momentu powstania Resovia S.A. wielokrotnie na łamach prasy, radia i telewizji konieczność sfinalizowania tej inwestycji podkreślał Adrian Rudawski prezes CWKS Resovia Rzeszów S.A. oraz Sebastian Zabłocki dyrektor sportowy. Mówiono o kompleksowym i wielofunkcyjnym obiekcie, który służyć miałby lekkoatletom, młodzieży, dzieciom oraz piłkarzom Resovii dając przy tym szansę na odciążenie napiętego do maksimum grafika Stadionu Miejskiego przy ulicy Hetmańskiej.

W lutym 2022 roku, za pośrednictwem mediów klubowych Resovii do tematu odniósł się Paweł Janda przewodniczący Rady Nadzorczej CWKS Resovia Rzeszów S.A (kliknij TUTAJ)

Niedawno pojawiły się pierwsze sygnały, które dawały nadzieję na ruszenie z martwego punktu, w którym idea stadionu utknęła (kliknij TUTAJ)

Przebieg wtorkowej sesji Rady Miasta zdaje się sugerować, że ponownie wychodzimy na prostą. Potwierdzają to najnowsze doniesienia medialne. Tym razem jednak wszystko poparte jest zdecydowaną postawą włodarzy Miasta na czele z Panem Prezydentem Rzeszowa za co serdecznie dziękujemy.

Według Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa trwa końcowa ocena wniosku o dofinansowania dla PCL Resovia”. Jak czytamy na portalu Czytaj Rzeszów.

Miasto wspólnie z samorządem województwa zadeklarowały w Ministerstwie Sportu i Turystyki sfinansowanie połowy inwestycji w postaci Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego, jakie ma powstać na bazie stadionu Resovii. To powinno umożliwić przyznanie dotacji od resortu sportu na pozostałą część zadania” (kliknij TUTAJ)

W temat od dłuższego czasu zaangażowani są także inni wpływowi politycy – wicepremier Piotr Gliński, Tomasz Poręba – Poseł do Parlamentu Europejskiego, poseł Krzysztof Sobolewski, wojewoda Ewa Leniart oraz lokalni samorządowcy Robert i Witold Walawender, których wkład jest nieoceniony. Liczymy, że z Państwa pomocą uda się sfinalizować inwestycję, która służyła będzie pokoleniom sportowców.

NOWY STADION DLA RESOVII