W meczu 32. kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii zmierzą się na wyjeździe z walczącym o awans do PKO Ekstraklasy, Widzewem Łódź. Początek spotkania na stadionie przy alei Marszałka Piłsudskiego w Łodzi, w sobotę o godzinie 18:00. Transmisja na żywo dostępna będzie na platformie Polsat Box Go oraz Statscore #WIDRES

Rzeszowianie do Łodzi udadzą się po przełomowej wygranej z Arką Gdynia 4:1. W meczu tym, mimo niekorzystnego wyniku do przerwy, w drugich czterdziestu pięciu minutach podopiecznym Dawida Kroczka udało się odwrócić losy spotkania i zgarnąć pierwszy od niemal dwóch miesięcy komplet punktów. Bramki dla Resovii w drugiej połowie strzelali Bartosz Jaroch, Marek Mróz, Bartłomiej Eizenchart oraz Dawid Kubowicz. Tym samym nasza drużyna awansowała o jedno miejsce w ligowej tabeli, a dzięki korzystnym wynikom w pozostałych spotkaniach, przewaga biało-czerwonych nad strefą spadkową powiększyła się do ośmiu punktów. Co warte zauważenia, w dotychczasowych spotkaniach na listę strzelców w naszym zespole wpisało się aż szesnastu różnych zawodników, z czego najczęściej do bramki rywala trafiał Marek Mróz – sześć bramek.
Widzew w ostatniej kolejce pokonał w derbach Łodzi, Łódzki Klub Sportowy 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów, w 80. minucie spotkania zdobył Bartłomiej Pawłowski. Wygrana ta pozwoliła podopiecznym Janusza Niedźwiedzia wrócić na pozycję wicelidera pierwszoligowych rozgrywek. Przewaga naszych najbliższych rywali nad trzecią Arką, to przed startem najbliższej kolejki dwa punkty. Nic zatem dziwnego, że walka o drugie miejsce, które da bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy zapowiada się pasjonująco do samego końca sezonu. Najskuteczniejszym zawodnikiem Widzewa w trwającej kampanii, jest Bartosz Guzdek, który do bramki rywala trafiał dotychczas sześć razy. Dwie bramki mniej mają Karol Danielak oraz Bartłomiej Pawłowski.
W pierwszym meczu, jaki rozegrano na Stadionie Miejskim w Rzeszowie, lepsza okazała się Resovia, która pokonała łodzian 1:0. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył w 30. minucie spotkania Aleksander Komor. Jak będzie w najbliższym spotkaniu? Przekonamy się w sobotni wieczór, a wszystkich kibiców zachęcamy do śledzenia oraz komentowania wydarzeń boiskowych w mediach społecznościowych pod hasztagiem #WIDRES