W meczu 22. kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii zmierzą się na Stadionie Miejskim w Rzeszowie z drużyną GKS-u Jastrzębie. Początek spotkania, w sobotę o godzinie 18:00. Transmisja na żywo dostępna będzie na platformie Polsat Box Go #RESJAS.

Rzeszowianie do meczu z GKS-em Jastrzębie przystąpią z chęcią rehabilitacji za porażkę w poprzedniej kolejce z Puszczą Niepołomice. W meczu tym więcej akcji ofensywnych przeprowadzili nasi zawodnicy, jednak nie miało to przełożenia na strzelone bramki, a tych niestety naszym zawodnikom nie udało się strzelić. Co warte zauważenia, było to już ósme spotkanie ligowe w tym sezonie, w którym zawodnicy naszej drużyny nie potrafili pokonać bramkarza przeciwników. Losy meczu w Niepołomicach rozstrzygnęły się w 80 minucie spotkania, kiedy to sędzia wskazał na rzut karny, a ten na bramkę zamienił Erik Cikos. Goście z Jastrzębia-Zdroju do Rzeszowa przyjadą po remisie z ŁKS-em Łódź 1:1. W meczu tym, jako pierwsi skutecznie zaatakowali jastrzębianie, którzy w 35 minucie spotkania wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Konrada Handzlika. Prowadzenie nie trwało długo, bowiem już cztery minuty później łodzianie doprowadzili do wyrównania, a finalnie wynik meczu nie uległ zmienia, co sprawiło, że bardziej zadowoleni na koniec meczu mogli być zawodnicy z Górnego Śląska.

Podopieczni Grzegorza Kurdziela do rundy wiosennej przystąpili z celem utrzymania w ligowej stawce, lecz o zrealizowanie planów może być bardzo trudno. Po 21 rozegranych spotkaniach GKS zajmuje przedostatnie miejsce na zapleczu ekstraklasy, a ich przewaga nad ostatnim Górnikiem Polkowice, to zaledwie jeden punkt. Natomiast strata do pierwszego bezpiecznego miejsca, to aż osiem punktów. Bilans Jastrzębia, to 2-8-10, z czego 0-4-4 w meczach wyjazdowych. Warto zauważyć, że nasi najbliżsi przeciwnicy stracili w dotychczasowych meczach aż 34 bramki – więcej straconych goli mają zawodnicy Górnika Polkowice oraz Stomilu Olsztyn. Nic zatem dziwnego, że wszystkie te drużyny zajmują obecnie miejsca spadkowe. Zimą w drużynie GKS-u Jastrzębie doszło do kilku zmian. Pożegnano m.in. Daniela Ferugę oraz Mariusza Pawełka, ale największą stratą wydaje się być Daniel Rumin, który był wyróżniającym się zawodnikiem w zespole. W zamian do drużyny dołączył m.in. Marek Fabry, a także grający jesienią w Resovii – Oliver Podhorin.

W pierwszym meczu, jaki rozegrano w sierpniu ubiegłego roku w Jastrzębiu-Zdroju, obie drużyny podzieliły się punktami, po remisie 1:1. Bramki w tamtym spotkaniu strzelali Daniel Rumin dla gospodarzy oraz Marek Mróz dla gości. Jak będzie w najbliższym spotkaniu? Przekonamy się w sobotni wieczór, a wszystkich kibiców zachęcamy do licznego przybycia na stadion przy ulicy Hetmańskiej i głośnie wsparcie naszych piłkarzy w pierwszym ligowym spotkaniu w 2022 roku w Rzeszowie.

Przypominamy, że wciąż trwa akcja promocyjna „Przyjdź na mecz Resovii pierwszy raz i zapłać 1zł za bilet!”. Każda osoba, która po raz pierwszy pojawi się na meczu Resovii za bilet zapłaci tylko 1 złotych niezależnie od wieku! Bilet można kupić w Punkcie Wsparcia Sprzedaży Internetowej przed domowymi meczami Apklan Resovii na Stadionie Miejskim w Rzeszowie oraz online po zarejestrowaniu się na platformie sprzedażowej https://bilety.cwks-resovia.pl

5 marca (sobota)
18:00 Apklan Resovia – GKS Jastrzębie
Stadion: Stadion Miejski w Rzeszowie
Sędzia: Radosław Trochimiuk (Ciechanów)
Bilety: Online oraz w dniu meczu od godziny 17:00 w kasach stadionu
https://bilety.cwks-resovia.pl/
Na żywo: Polsat Box Go
https://bit.ly/ObejrzyjResovie
Na żywo: Statscore
https://resovia.statscore.com/pl