W meczu 11. kolejki Fortuna 1 Liga, przeciwnikiem Apklan Resovii będzie Sandecja Nowy Sącz. Początek spotkania na Stadionie Miejskim w Rzeszowie, w sobotę o godzinie 20:30. Sędzią meczu będzie Pan Jacek Małyszek z Lublina, a transmisja na żywo dostępna będzie na platformie Polsat Box Go #RESSAN

Resovia do meczu z Sandecją przystąpi po trzech kolejnych porażkach – dwóch ligowych oraz jednej pucharowej. W ostatniej kolejce rzeszowianie przegrali w Bielsku-Białej z Podbeskidziem 2:0. Mecz ten rozpoczął się bardzo źle dla naszej drużyny, bowiem już w drugiej minucie meczu pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Joan Roman. W 31 minucie czerwoną kartką ukarany został Kamil Biliński, jednak nie miało to przełożenia na obraz gry, bowiem dalej lepszą drużyną byli podopieczni Piotra Jawnego. Nasi piłkarze co prawda dwukrotnie poważniej zagrozili bramce Podbeskidzia, jednak w obu przypadkach zabrakło wykończania. W 48 minucie spotkania drugą bramkę dla Górali zdobył Giorgi Merebaszwili, ustalający tym samym wynik meczu. W minioną środę nasza drużyna przegrała w meczu 1 rundy Fortuna Pucharu Polski z aktualnym liderem pierwszoligowych rozgrywek – Widzewem Łódź 2:1. Jedyną bramkę dla biało-czerwonych w tym meczu zdobył w drugiej połowie Dawid Kubowicz, który trafił do bramki łodzian z rzutu karnego. Tym samym podopieczni Dawida Kroczka odpali z pucharowych rozgrywek. Nic zatem dziwnego, że najbliższy mecz, to doskonała okazja do przełamania oraz zrehabilitowania się za ostatnie niepowodzenia.

Sandecja w ostatnim meczu ligowym uległa w Łodzi drużynie Łódzkiego Klubu Sportowego, a decydująca dla losów tego spotkania okazała się 94 minuta meczu, kiedy do bramki gospodarzy (mecz rozegrano na stadionie ŁKS-u) trafił Maciej Radaszkiewicz. Nieco wcześniej, bo w 84 minucie czerwoną kartką ukarany został Błażej Szczepanek za brutalny faul przed polem karnym na Macieju Wolskim. Sandecja grała odtąd w dziesiątkę, co ostatecznie rzutem na taśmę wykorzystali zawodnicy ŁKS-u. W środę Sandecja gościła w Olsztynie na meczu Pucharu Polski – spotkanie to zakończyło się wygraną Stomilu. W ligowej tabeli podopieczni Dariusza Dudka plasują się na 8 miejscu, a dorobek punktowy Sączersów, to 16 oczek. Resovia natomiast zajmuje 12 pozycję z 9 punktami na koncie. Najlepszym strzelcem w drużynie z małopolski jest Dawid Błanik, który w dotychczasowych meczach zdobył trzy bramki. Za jego plecami znajdują się Błażej Szczepanek oraz Michał Walski, którzy do bramki przeciwnika trafili dwukrotnie.

W poprzednim sezonie oba spotkania pomiędzy Resovią a Sandecją zakończyły się podziałem punktów. W Rzeszowie padł bezbramkowy remis, a w Nowy Sączu spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Bramki w tamtym meczu strzelali Michal Piter-Bucko dla gospodarzy oraz Maksymilian Hebel dla naszej drużyny. Jak będzie w najbliższym spotkaniu? Przekonamy się w sobotni wieczór, a wszystkich kibiców zachęcamy do licznego przybycia na Stadion Miejski w Rzeszowie oraz wspierania naszych zawodników w kolejnym meczu ligowym.

2 październik (sobota)
20:30 Apklan Resovia – Sandecja Nowy Sącz
Stadion: Stadion Miejski w Rzeszowie
Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin)
Bilety: https://bilety.cwks-resovia.pl/
Bilety w dniu meczu w kasach od godziny 19:30
Na żywo: Polsat Box Go (https://bit.ly/ObejrzyjResovie)

W pozostałych meczach 11. kolejki Fortuna 1 Liga zagrają:

1 październik (piątek):

18:00 Miedź Legnica – Podbeskidzie Bielsko-Biała
20:30 ŁKS Łódź – Zagłębie Sosnowiec  (na żywo Polsat Sport Extra)

2 października (sobota):

12:40 Puszcza Niepołomice – Widzew Łódź (na żywo Polsat Sport)
18:00 Korona Kielce – Chrobry Głogów

3 październik (niedziela):

12:40 GKS Tychy – Odra Opole (na żywo Polsat Sport)
15:00 Górnik Polkowice – Skra Częstochowa
18:00 GKS Katowice – Stomil Olsztyn

4 październik (poniedziałek):

18:00 GKS Jastrzębie  – Arka Gdynia