W meczu 7. kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii zagrają w Łodzi z Łódzkim Klubem Sportowym. Sędzią meczu będzie Pan Łukasz Szczech z Warszawy. Początek spotkania na stadionie przy al. Unii Lubelskiej 2 w Łodzi, w niedzielę o godzinie 12:40. Transmisję na żywo z meczu przeprowadzi stacja Polsat Sport. Mecz będzie można również obejrzeć na platformie Polsat Box Go #ŁKSRES

W minionej kolejce piłkarze Resovii przegrali na Stadionie Miejskim w Rzeszowie z liderem pierwszoligowych rozgrywek – Koroną Kielce 1:0. Od pierwszych minut spotkania lepsze wrażenie robili zawodnicy naszej drużyny, którzy też jako pierwsi stworzyli zagrożenie pod bramką przeciwnika, lecz nie pierwszy raz w tym sezonie zabrakło skuteczności. Łącznie rzeszowianie oddali 21 strzałów na bramkę Korony, ale tylko jedno uderzenie okazało się celne. Dla odmiany goście oddali 10 strzałów, z czego dwie próby trafiły w światło bramki. Decydująca o losach spotkania okazała się 79 minuta, kiedy to bramkę samobójczą, dającą trzy punkty gościom z Kielc, zdobył wprowadzony w drugiej połowie Daniel Pietraszkiewicz. Tym samym nasza drużyna przed meczem z ŁKS-em Łódź plasuje się na jedenastym miejscu w ligowej tabeli, a dorobek punktowy podopiecznych Radosława Mroczkowskiego, to 6 punktów, na które składa się bilans 1-3-2. Ponadto biało-czerwoni zdobyli pięć bramek, a na listę strzelców wpisali się Kamil Antonik, Bartosz Jaroch, Aleksander Komor, Marek Mróz, a także Oliver Podhorin.

ŁKS w ostatnim meczu pokonał w Olsztynie miejscowy Stomil 3:0. Już w 10 minucie meczu wynik spotkania otworzył Jan Sobiciński, który pewnym uderzeniem głową umieścił piłkę w bramce gospodarzy. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Bartosz Szeliga, co spowodowało, że w drugiej połowie gracze trenera Kibu Vicuna kontrolowali przebieg spotkania. Wynik meczu w 90 minucie ustalił Piotr Janczukowicz. Tym samym łodzianie przed meczem z Resovią zajmują czwarte miejsce w tabeli, a dorobek punktowy biało-czerwono-białych, to 11 punktów, na które składają się trzy mecz wygrane oraz dwa remisy. Gracze ŁKS-u w pierwszych sześciu meczach przegrali tylko jedno spotkanie, w Kielcach z Koroną. Wśród najskuteczniejszych zawodników naszych najbliższych przeciwników na początku sezonu znajdują się Stipe Jurić oraz Pirulo, którzy zdobyli po dwie bramki. Jednym z głównych problemów popularnych „Rycerzy Wiosny” są kontuzje, które doprowadziły do kilku absencji. Wśród nieobecnych będzie m.in. młodzieżowiec Mateusz Bąkowicz, który w ostatnim meczu doznał kontuzji.

W poprzednim sezonie w Łodzi zwyciężył ŁKS, który pokonał naszą drużynę po dwóch bramkach zdobytych z rzutu karnego – trafienia Antonio Domingueza. Honorową bramkę dla rzeszowian zdobył Radosław Adamski, który popisał się fantastycznym uderzeniem z dystansu. W Rzeszowie lepsza była już nasza drużyna, która pokonała gości z Łodzi 1:0, a bramkę na wagę trzech oczek zdobył Jakub Wróbel. Jak będzie w najbliższym meczu? Przekonamy się w niedzielę, a wszystkich kibiców zachęcamy do śledzenia oraz komentowania wydarzeń sportowych w mediach społecznościowych pod hasztagkiem #ŁKSRES

5 wrzesień (niedziela):
12:40 ŁKS Łódź – Apklan Resovia
Stadion: Stadion Miejski im. Władysława Króla
Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa)
Na żywo: Polsat Sport oraz Polsat Box Go (https://bit.ly/ObejrzyjResovie)

W pozostałych meczach 7. kolejki Fortuna 1 Liga zagrają:

3 wrzesień (piątek):

Korona Kielce – Miedź Legnica 0:0

4 wrzesień (sobota):

Zagłębie Sosnowiec – Skra Częstochowa 0:0

5 wrzesień (niedziela):

15:00 GKS Jastrzębie – Podbeskidzie Bielsko-Biała
18:00 Odra Opole – Widzew Łódź

Przełożone:

Górnik Polkowice – Stomil Olsztyn
GKS Katowice  – Arka Gdynia
GKS Tychy – Chrobry Głogów
Puszcza Niepołomice – Sandecja Nowy Sącz