W 6. kolejce Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii będą gościć w Rzeszowie lidera rozgrywek – Koronę Kielce. Sędzią meczu będzie Pan Tomasz Wajda z Żywca. Początek spotkania na Stadionie Miejskim w Rzeszowie, w piątek o godzinie 18:00 #RESKOR

Korona, to jedyna drużyna, która po pięciu kolejkach może pochwalić się kompletem zwycięstw. Podopieczni Dominika Nowaka pokonali kolejno Skrę Częstochowa, Puszczę Niepołomice, GKS Jastrzębie, Stomil Olsztyn oraz w ostatniej kolejce ŁKS Łódź. Bilans bramkowy kielczan w tych meczach, to dziewięć bramek strzelonych oraz zaledwie dwie bramki stracone. Nic zatem dziwnego, że Korona z 15 punktami na koncie, to aktualny lider pierwszoligowych rozgrywek. Warto mieć jednak na uwadze, że drużyna ze stolicy województwa świętokrzyskiego aż cztery z pięciu meczów rozegrała na stadionie w Kielcach. Najlepszym strzelcem żółto-czerwonych na początku sezonu, jest Adam Frączczak oraz Jakub Łukowski, którzy strzelili jak dotychczas trzy bramki. Inni, którzy wpisali się na listę strzelców w zespole Korony, to Michał Koj, Marcin Szpakowski oraz Grzegorz Szymusik.

W poprzedniej kolejce w najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu piątej serii gier Korona gościła przy ulicy Ściegiennego 8 w Kielcach zespół ŁKS-u Łódź. I choć w przekroju całego spotkanie lepszym zespołem byli goście, to trzy punkty zostały nad Silnicą. Już pierwszych minutach meczu niewiele nad poprzeczką uderzał Mateusz Bąkowicz. Kilka minut później dobrą okazję miał m.in. Maciej Wolski, lecz jego strzał zatrzymał się na bocznej siatce bramki gospodarzy. W odpowiedzi strzał Adam Frączczaka trafił w słupek bramki łodzian. Jak się okazało decydująca o losach meczu była 73 minuta meczu, kiedy to niezdecydowanie obrońców ŁKS-u wykorzystał Grzegorz Szymusik, który na raty pokonał Marka Kozioła. Goście do ostatniej minuty próbowali odrobić starty, ale gospodarze mądrze się bronili i utrzymali jednobramkowe prowadzeni do końca meczu.

Resovia natomiast do meczu z Koroną przystąpi po remisie w Jastrzębiu-Zdroju z miejscowym GKS-em. Pierwsze minuty tego spotkania należały do zawodników z Rzeszowa. Najpierw bardzo dobrą okazję na strzelenie bramki zmarnował Marek Mróz, a chwilę później w dogodnej sytuacji znalazł się Kamil Antonik, lecz bez efektu bramkowego. Niestety, to co nie udało się podopiecznym Radosława Mroczkowskiego, niedługo później udało się zawodnikom Jacka Trzeciaka. Po ładnej akcji, w której minięci z łatwością zostali kolejni obrońcy Resovii, piłkę do naszej bramki skierował Daniel Rumin. Niedługo później, po strzale Bartłomieja Wasiluka, piłkę ręką w polu karnym zagrywał Michał Kuczałek, a sędzia po interwencji VAR wskazał na jedenasty metr boiska. Rzut karny na gola wyrównującego zamienił były piłkarz GKS-u, Marek Mróz. W drugich czterdziestu pięciu minutach lepszą drużyną byli gospodarze, którzy kilkukrotnie zagrozili bramce rzeszowian, jednak finalnie spotkanie zakończyło się remisem oraz podziałem punktów, który należy uszanować.

Tym samym rzeszowianie po pierwszych pięciu meczach nowego sezonu plasują się w środku ligowej tabeli. Zawodnicy ze stolicy województwa podkarpackiego zgromadzili jak dotychczas 6 punktów, na które składa się bilans 1-3-1, z czego 1-1-1 w meczach rozgrywanych na Stadionie Miejskim w Rzeszowie. Bilans bramkowy naszych zawodników, to pięć bramek strzelonych oraz tyle samo straconych. Bramki dla Resovii strzelali jak na razie Bartosz Jaroch, Aleksander Komor, Kamil Antonik, Oliver Podhorin oraz Marek Mróz – każdy wspomniany zawodnik ma na swoim koncie po jednej bramce. Bilans bramkowy biało-czerwonych z pewnością mógłby być lepszy, gdyby piłkarze Resovii byli skuteczniejsi pod bramką przeciwnika. Szansa na poprawienie dorobku bramkowego już w najbliższym meczu.

W poprzednim sezonie, w pierwszym meczu, jaki rozegrano w rundzie jesiennej w Kielcach, lepsi okazali się gospodarze, którzy zwyciężyli 1:0 po bramce Emile Thiakane. W rewanżu w Rzeszowie obie drużyny podzieliły się punktami, a mecz zakończył się wynikiem 1:1. Bramki w tym meczu strzelali Jacek Podgórski dla Korony oraz Oliver Podhorin dla Resovii. Jak będzie w najbliższym meczu? Przekonamy się w piątkowy wieczór, a wszystkich kibiców zapraszamy do kupna biletu oraz wspierania naszych zawodników w meczu z aktualnym liderem Fortuna 1 Liga. Dodatkowo zachęcamy do komentowania wydarzeń boiskowych w mediach społecznościowych pod hasztagiem #RESKOR

27 sierpnia (piątek):
18:00 Apklan Resovia – Korona Kielce
Stadion: Stadion Miejski w Rzeszowie
Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec)
Bilety: bilety.cwks-resovia.pl
Na żywo: IPLA

W pozostałych meczach 6. kolejki Fortuna 1 Liga zagrają:

27 sierpień (piątek):

20:30 Stomil Olsztyn – ŁKS Łódź (na żywo Polsat Sport)

28 sierpień (sobota):

12:40 Arka Gdynia – Odra Opole (na żywo Polsat Sport)
18:00 Widzew Łódź – Górnik Polkowice
20:30 Miedź Legnica – GKS Jastrzębie

29 sierpień (niedziela):

12:40 Chrobry Głogów – GKS Katowice (na żywo Polsat Sport)
15:00 Podbeskidzie Bielsko-Biała – Puszcza Niepołomice
19:45 Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy

13 października (środa):

Sandecja Nowy Sącz – Skra Częstochowa