W 4. kolejce Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii będą gościć na Stadionie Miejskim w Rzeszowie drużynę Puszczy Niepołomice. Początek spotkania we wtorek o godzinie 18:00. Sędzią meczu będzie Pan Włodzimierz Bartos z Łodzi. Transmisja na żywo dostępna będzie na stronie internetowej IPLA #RESPUN

Niedługo po zakończeniu trzeciej kolejki, pierwszoligowcy wrócą na boiska, aby rozpocząć zmagania w czwartej kolejce, w ramach której do Rzeszowa przyjdzie Puszcza Niepołomice – będzie to trzecie spotkanie z rzędu, jakie nasza drużyna rozegra w Rzeszowie. Goście z małopolski w ostatniej kolejce przegrali na własnym boisku z ŁKSem Łódź 2:0, tracąc bramki w ostatnim kwadransie spotkania. Najpierw w 77 minucie trafienie samobójcze zaliczył Ivan Hladik, dla którego było to bardzo pechowe spotkanie, bowiem kilka minut później ten sam zawodnik sfaulował we własnym polu karnym gracza Łódzkiego Klubu Sportowego, po czym goście z Łodzi zdobyli drugą bramkę z rzutu karnego i ustalili wynik spotkania. Wcześniej, jeszcze w pierwszej połowie, to podopieczni Tomasza Tułacza kilkukrotnie zagrozili bramce łodzian, jednak bezskutecznie. Bliski zdobycia bramki był m.in. Szymon Kobusiński oraz Wojciech Hajda.

Brak skuteczności, to również problem Resovii w przegranym meczu ze Skrą Częstochowa. Statystyki często bywają mylne, jednak w przypadku ostatniego spotkania bardzo dobrze obrazują przebieg meczu, a także główny problem naszego zespołu, jakim był brak skuteczności lub wykończenia akcji. Częściej przy piłce utrzymywali się podopieczni Radosława Mroczkowskiego, co miało przełożenie na wyprowadzone ataki, w tym ataki groźne, a finalnie na strzały, których rzeszowianie oddali 18, a goście 13. Jednak, jeśli weźmiemy po uwagę strzały celne, to tutaj Resovia oddała tylko 3 takie strzały, a Skra 6. Ponownie bardzo aktywnym zawodnikiem – zwłaszcza w pierwszej połowie, był Kamil Antonik, a także Maksymilian Hebel, który bliski był pokonania bramkarza częstochowian po strzałach z dystansu. Ostatecznie ta sztuka nam się nie udała, a niestety udała się przyjezdnym, kiedy to w 57 minucie do bramki biało-czerwonych trafił Maciej Mas.

Mecz z Puszczą, to szansa na szybką rehabilitację przed własną publicznością. W poprzednim sezonie oba spotkania zakończyły się wygraną naszej drużyny. W pierwszym meczu w Niepołomicach Resovia pokonała gospodarzy aż 3:0. Było to inauguracyjne, a zarazem pierwsze spotkanie po 26 latach nieobecności na poziomie zaplecza ekstraklasy. Bramki w tamtym meczu strzelali Dawid Kubowicz, Sebastian Zalepa oraz Karol Twardowski. W rewanżu w Rzeszowie, w meczu który został rozegrany na sztucznym boisku przy ulicy Wyspiańskiego, rzeszowianie zwyciężyli 2:1, a bramki dla naszego zespołu strzelali Jakub Wróbel oraz Kamil Słaby. Jak będzie w najbliższym meczu? Przekonamy się we wtorkowy wieczór, a wszystkich kibiców zachęcamy do licznego przybycia na Stadion Miejski w Rzeszowie oraz komentowania wydarzeń na boisku w mediach społecznościowych pod hasztagiem #RESPUN.

17 sierpień (wtorek):
18:00 Apklan Resovia – Puszcza Niepołomice
Stadion: Stadion Miejski w Rzeszowie
Sędzia: Włodzimierz Bartos (Łódź)
Na żywo: IPLA (https://bit.ly/OgladajResovie)
Bilety: bilety.cwks-resovia.pl

W pozostałych meczach 4. kolejki Fortuna 1 Liga zagrają:

17 sierpień (wtorek):

18:00 Miedź Legnica – Skra Częstochowa
20:30 Podbeskidzie Bielsko-Biała – GKS Tychy (na żywo Polsat Sport)

18 sierpień (środa):

18:00 Stomil Olsztyn – Korona Kielce
18:00 ŁKS Łódź – GKS Jastrzębie
20:30 Arka Gdynia – Widzew Łódź (na żywo Polsat Sport)

19 sierpień (czwartek):

18:00 Górnik Polkowice – Chrobry Głogów
18:00 Odra Opole – Zagłębie Sosnowiec
20:30 GKS Katowice – Sandecja Nowy Sącz (na żywo Polsat Sport News)