W 2. kolejce Fortuna 1 Liga, przeciwnikiem piłkarzy Apklan Resovii będzie GKS Tychy. Początek spotkania na Stadionie Miejskim w Rzeszowie, w piątek o godzinie 18:00. Sędzią meczu będzie Pan Konrad Kiełczewski z Białegostoku. Transmisja na żywo dostępna będzie na stronie internetowej IPLA #RESTYC

W meczu inaugurującym sezon 2021/2022, piłkarze GKSu Tychy zremisowali na własnym stadionie z jednym z kandydatów do awansu – Łódzkim Klubem Sportowym 1:1. Przewaga w tym spotkaniu należała do gości, którzy zdecydowanie częściej utrzymywali się przy piłce, a także wypracowali sobie więcej okazji na strzelenie bramki – 21 do 10 w strzałach na bramkę na korzyść łodzian. Finalnie mecz zakończył się podziałem punktów, a bramki w tym meczu strzelali Krzysztof Wołkowicz dla GKSu oraz Antonio Dominguez dla ŁKSu. Oba trafienia miały miejsce w drugiej połowie spotkania. W letniej przerwie drużynę z Tych wzmocnił m.in. Gracjan Jaroch, który w poprzednim sezonie rozegrał 14 meczów w PKO Ekstraklasie w barwach Warty Poznań. Ponadto do drużyny tyszan dołączył Tomas Malec, który ostatnio grał w FK Senica w słowackiej ekstraklasie.

W poprzednim sezonie podopieczni Artura Derbina zajęli trzecie miejsce w ligowej tabeli, a ich dorobek punktowy wyniósł 63 oczka. Pozwoliło to drużynie z województwa śląskiego zagrać w barażach o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. W nich zawodnicy zielono-czarno-czerwonych przegrali po rzutach karnych z późniejszym zwycięzcą gier barażowych – Górnikiem Łęczna. Miano najlepszego strzelca w drużynie GKSu Tychy przypadło w poprzednim sezonie dwóm zawodnikom, a byli to Bartosz Biel oraz Szymon Lewicki, którzy strzelili po siedem bramek. Co ciekawe, Lewicki latem został nowym zawodnikiem Stomilu Olsztyn. Innym graczem, na którego będą musieli uważać nasi zawodnicy, jest Łukasz Grzeszczyk, który w sezonie 2020/2021 strzelił sześć bramek.

Resovia natomiast w pierwszym meczu nowego sezonu zremisowała w Katowicach z GKSem 2:2. Spotkanie, które można było obejrzeć na żywo w Polsacie Sport dostarczyło kibicom wielu emocji. Od początku meczu lekką przewagę mieli zawodnicy naszej drużyny, jednak pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyli gracze beniaminka, a strzelcem gola okazał się Adrian Błąd. Od tego momentu lepszą drużyną byli gospodarze, którzy na początku drugiej połowy strzelili drugą bramkę, której autorem okazał się nowy zawodnik GieKSy – Filip Szymczak. Niedługo później trener Radosław Mroczkowski zdecydował się na zmiany, w ramach których na boisku pojawili się m.in. Maksymilian Hebel, Marek Mróz oraz Kamil Antonik. Od tego czasu drużyną lepszą była Resovia, która ostatecznie dzięki trafieniom Bartosza Jarocha oraz Aleksandra Komora doprowadziła do wyrównania, a przy odrobinie szczęścia nasza drużyna mogła wywieźć z Bukowej nawet komplet punktów – słupek Jarocha w 97 minucie spotkania.

W poprzednim sezonie w pierwszym meczu, jaki rozegrano w Tychach lepsi okazali się gospodarze, którzy pokonali rzeszowian 2:1. Bramki dla trójkolorowych zdobyli w tym meczu Sebastian Steblecki oraz Rafał Mikulec – bramka samobójcza. Dla Resovii honorowe trafienie w ostatnich minutach meczu zaliczył Kamil Radulj. W rewanżu na stadionie przy ulicy Wyspiańskiego 22 padł bezbramkowy remis. Jak będzie w najbliższym meczu? Przekonamy się w piątkowy wieczór, a wszystkich kibiców zachęcamy do komentowania wydarzeń boiskowych na Twitterze i Facebooku pod hasztagiem #RESTYC

6 sierpnia (piątek):
18:00 Apklan Resovia – GKS Tychy
Stadion: Stadion Miejski w Rzeszowie przy ulicy Hetmańskiej 69
Sędzia: Konrad Kiełczewski (Białystok)
Na żywo: IPLA
Bilety: bilety.cwks-resovia.pl

W pozostałych meczach 2. kolejki Fortuna 1 Liga zagrają:

6 sierpnia (piątek):

20:30 Podbeskidzie Bielsko-Biała – Odra Opole (na żywo Polsat Sport News)

7 sierpnia (sobota):

12:40 Miedź Legnica – GKS Katowice (na żywo Polsat Sport)
18:00
 Górnik Polkowice – Sandecja Nowy Sącz
20:30 Arka Gdynia – Chrobry Głogów

8 sierpnia (niedziela):

12:40 Zagłębie Sosnowiec – Widzew Łódź (na żywo Polsat Sport)
15:00 GKS Jastrzębie – Stomil Olsztyn
18:00 ŁKS Łódź – Skra Częstochowa

9 sierpnia (poniedziałek):

18:00 Korona Kielce – Puszcza Niepołomice