W meczu 33. kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii zagrają na Stadionie Miejskim w Rzeszowie z drużyną Chrobrego Głogów. Początek spotkania na stadionie przy ulicy Hetmańskiej w sobotę o godzinie 16:00. Sędzią meczu będzie Pan Wojciech Krztoń z Olsztyna. Transmisja na żywo dostępna będzie w aplikacji mobilnej i na platformie internetowej IPLA. Wszystkich kibiców Resovii zachęcamy do śledzenia oraz komentowania wydarzeń boiskowych na Facebooku oraz Twitterze pod hasztagiem #RESCHR

W ostatniej kolejce drużyna Chrobrego przegrała w Głogowie z GKS-em Bełchatów 0:1, chociaż stroną dominującą w tym spotkaniu byli zawodnicy naszych najbliższych rywali, którzy wyprowadzili zdecydowanie więcej ataków, w tym groźnych ataków, a także oddali dużo więcej strzałów, w tym strzałów celnych. Głogowianie utrzymywali się też częściej przy piłce. Dla podopiecznych Ivana Djurdjevica była to pierwsza porażka od pięciu spotkań. Wcześniej Chrobry wygrał m.in. z ŁKS-em Łódź oraz Stomilem Olsztyn, a także zremisował z liderem Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Najlepszym strzelcem w drużynie Pomarańczowych, jest Mikołaj Lebedyński, który zdobył dziewięć bramek. Dwa trafienia mniej zdobył Maksymilian Banaszewski, a groźny dla obrońców przeciwnika, jest także Michał Ilków-Gołąb, który zdobył cztery bramki. Co ciekawe, nasi najbliżsi goście najwięcej, bo osiem bramek zdobyli między 31 a 45 minutą meczu.

Resovia do spotkania z Chrobrym przystąpi po porażce z Radomiakiem Radom 3:1. W meczu tym drużyną lepszą, która odniosła zasłużone zwycięstwo byli radomianie. Honorowego gola dla naszej drużyny zdobył Bartłomiej Kiełbasa, dla którego było to premierowe trafienie w tym sezonie. Rzeszowianie w meczu z Chrobrym będą mogli zapewnić sobie utrzymanie na zapleczu ekstraklasy. Do osiągnięcia celu podopieczni Radosława Mroczkowskiego potrzebują już tylko jednego punktu lub jakiejkolwiek straty punktów przez GKS Bełchatów. Wciąż nierozstrzygnięta pozostaje kwestia najlepszego strzelca w naszym zespole, a aktualnie pierwsze miejsce przypada aż pięciu zawodnikom, którzy strzelili po trzy bramki – Jakub Wróbel, Bartosz Jaroch, Dawid Kubowicz, Radosław Adamski oraz Maksymilian Hebel. W trwającym sezonie Resovia najgroźniejsza jest w ostatnim kwadransie meczu, bowiem między 76 a 90 minutą spotkania zawodnicy biało-czerwonych zdobyli aż osiem bramek.

W ligowej tabeli Chrobry Głogów przed startem 33. kolejki zajmuje dziewiątą pozycję z 44 punktami na koncie. Tym samym głogowianie są już pewni utrzymania wśród pierwszoligowców, ale także są już bez szans na włączenie się do walki o awans do PKO Ekstraklasy. Bilans Chrobrego, to 12-8-12, z czego 5-5-6 w meczach wyjazdowych. Nasza drużyna po meczu z Radomiakiem spadła na 16 pozycje z 29 punktami na koncie. Bilans rzeszowian, to 7-8-17, z czego 5-6-5 w meczach rozgrywanych w Rzeszowie. W pierwszym meczu, jaki rozegrano w Głogowie lepszy okazał się Chrobry, który wygrał zdecydowanie, aż 3:0. Bramki w tamtym meczu strzelali Maksymilian Banaszewski, Patryk Bryła oraz Tomasz Cywka. Tym samym, w najbliższą sobotę nasza drużyna stanie przed szansą rewanżu, a także zapewnienia sobie utrzymania w Fortuna 1 Liga na kolejny sezon.

5 czerwca (sobota):
16:00 Apklan Resovia – Chrobry Głogów
Stadion: Stadion Miejski w Rzeszowie
Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn)
Na żywo: IPLA

W pozostałych meczach 33. kolejki Fortuna 1 Liga zagrają:

4 czerwca (piątek):
20:00 Korona Kielce – Widzew Łódź
20:30 ŁKS Łódź – Bruk-Bet Termalica Nieciecza (na żywo Polsat Sport News)

5 czerwca (sobota):
12:40
 Arka Gdynia – Radomiak Radom (na żywo Polsat Sport)
16:00 GKS Bełchatów – GKS Jastrzębie
16:30 Stomil Olsztyn – Miedź Legnica

6 czerwca (niedziela):
12:40
 Zagłębie Sosnowiec – Górnik Łęczna
12:40 Odra Opole – GKS Tychy (na żywo Polsat Sport)
16:00 Sandecja Nowy Sącz – Puszcza Niepołomice