Fortuna ponownie mobilizuje piłkarzy drużyn występujących w Fortuna 1 Lidze do pomocy potrzebującym. Tym razem beneficjentką charytatywnej akcji jest Zuzia Kaproń, którą czeka poważna i kosztowna operacja. Za każdą bramkę, strzeloną w 30. i 31. kolejce Fortuna 1 Ligi sponsor tytularny rozgrywek przekaże 1000 zł na leczenie oraz rehabilitację 10-letniej dziewczynki.

Pierwszoligowe rozgrywki wkraczają w decydującą fazę. Cały czas ważą się losy awansu, utrzymania czy ewentualnej gry w barażach. Na tym etapie sezonu liczy się każda wygrana. A co najbardziej przybliża do zdobycia cennych punktów? Strzelone bramki! Kibice zebrani zarówno na trybunach, jak i przed telewizorami mogą spodziewać się prawdziwego gradu goli, bo każda strzelona bramka to będzie cegiełka, dzięki której Zuzia znacząco przybliży się do wymarzonego celu, jakim jest powrót do zdrowia.

Zuzia od urodzenia walczy o zdrowie. Chciałaby móc chodzić i biegać, ale chore nóżki jej na to nie pozwalają. Naszą jedyną nadzieją i ratunkiem dla córki jest operacja przeprowadzona przez wybitnych specjalistów ze Stanów Zjednoczonych. Zuzia może wstać z łóżka, ale jej sprawność kosztuje kosmiczne pieniądze. Musimy patrzeć do przodu i zrobić co tylko się da, żeby pomóc naszej córeczce odzyskać zdrowie. Z całego serca dziękujemy za zainteresowanie i chęć udzielenia wsparcia. My na pewno całą rodziną usiądziemy przed telewizorami i będziemy mocno zaciskać kciuki, aby bramek było jak najwięcej – powiedziała Katarzyna Kaproń, mama Zuzi.

Nasz sponsor tytularny kolejny raz udowadnia, że chęć niesienia pomocy jest sprawą niezwykle ważną. Jesteśmy bardzo dumni, że to właśnie z Fortuną związaliśmy się niedawno umową sponsoringową na kolejne 3 sezony. Zaangażowanie i społeczna odpowiedzialność biznesu to cechy, które z pewnością wyróżniają naszego Sponsora. Liczymy, że piłkarze staną na wysokości zadania i wspólnie będziemy mogli przeżywać duże emocje, związane z pierwszoligowymi meczami. Mam nadzieję, że zostaną pobite kolejne rekordy strzelonych bramek, dzięki czemu kwota przekazana na leczenie i rehabilitację Zuzi będzie pokaźna – mówi Marcin Janicki, prezes Fortuna 1 Ligi.

Podczas ostatniej odsłony akcji #FortunaZaGole w czasie dwóch kolejek ligowych padło odpowiednio 31 oraz 38 bramek. Dla porównania – średnia bramek wynosiła w sezonie 2019/2020 Fortuna 1 Ligi 24 gole na kolejkę. Wierzę, że nasza inicjatywa charytatywna dodatkowo zmobilizowała wtedy pierwszoligowców, którym udało się osiągnąć tak imponujący wynik strzelecki. Pozytywny odbiór tamtej akcji utwierdził nas w przekonaniu, że taką formułę chcemy kontynuować, bijąc przy tym wspólnie kolejne rekordy. Gdy tylko dostaliśmy informację na temat ciężkiej sytuacji Zuzi, dla której kluby Fortuna 1 Ligi organizowały już zbiórki postanowiliśmy, że to właśnie ona będzie beneficjentem kolejnej edycji akcji #FortunaZaGole. Nie mam wątpliwości, że w dwóch najbliższych kolejkach bramki zamienią w prawdziwe tarczę strzeleckie i uda nam się znacząco pomóc Zuzi – mówi Konrad Komarczuk, prezes Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie.

Fundacja Szlachetny Gest jest kołem ratunkowym dla dzieci, które z różnych powodów, potrzebują wsparcia w walce o swoje zdrowie, czy nawet życie. Swoim podopiecznym niesie pomoc duchową i materialną. Wspiera zarówno najmłodszych, jak również ich rodziny. Zbiera fundusze na specjalistyczne operacje, zabiegi, leczenie, rehabilitację oraz leki.

Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie to wiodąca, legalnie działająca firma branży bukmacherskiej, wchodząca w skład  Fortuna Entertainment Group, największej w Europie Środkowej i Wschodniej grupy prowadzącej zakłady wzajemne, posiadającej 20–letnie doświadczenie na rynku w Polsce, Czechach oraz na Słowacji, w Rumunii i w Chorwacji. Fortuna od lat wspiera polski sport, sponsorując m.in. Legię Warszawa oraz rozgrywki piłkarskiej I ligi. Prowadzi także działania charytatywne. W marcu 2020 roku miała miejsce ostatnia odsłona akcji #FortunaZaGole, której rezultat to 69 000 zł przekazane na rzecz Łukasza Derbicha i Karola Hodowanego, podopiecznych Fundacji Doliczony Czas. Łącznie z inicjatyw pomocowych udało się zebrać ponad 200 000 zł.