W meczu 29. kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii pokonali na własnym stadionie drużynę Widzewa Łódź 2:0. Bramki dla naszej drużyny w meczu tym strzelali Maksymilian Hebel, dla którego była to trzecia bramka w trwającym sezonie, a także Przemysław Zdybowicz, dla którego było to premierowe trafienie w biało-czerwonych barwach Resovii. Zapraszamy na statystyczne podsumowanie meczu z Widzewem Łódź.

W meczu tym, nieco lepszym posiadaniem piłki mogli pochwalić się goście z Łodzi, którzy zwłaszcza w pierwszych minutach meczu kontrolowali przebieg spotkania. Był to okres, w którym Widzew stworzył sobie najgroźniejsze sytuacje w tym meczu, jak m.in. strzał w poprzeczkę Pawła Tomczyka. W późniejszych minutach, a zwłaszcza w drugiej połowie zdecydowanie więcej do powiedzenia mieli piłkarze Radosława Mroczkowskiego, co miało przełożenie m.in. na liczbę celnych strzałów, a tych w tym spotkaniu więcej oddali nasi piłkarze, z czego najwięcej zapisano na konto Jakuba Wróbla – dwa celne uderzenia.