W meczu 27. kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii zagrają w Nowym Sączu z miejscową Sandecją. Początek spotkania na stadionie im. Ojca Władysława Augustynka w środę o godzinie 16:00. Sędzią meczu będzie Pan Sebastian Tarnowski z Wrocławia. Transmisja na żywo dostępna będzie w aplikacji mobilnej oraz na platformie internetowej IPLA. Wszystkich kibiców Resovii zachęcamy do śledzenia oraz komentowania wydarzeń boiskowych na Facebooku oraz Twitterze pod hasztagiem #SANRES

Sandecja Nowy Sącz to rewelacja ostatnich miesięcy na boiskach Fortuna 1 Liga i zdecydowanie najlepsza drużyna, jeśli weźmiemy pod uwagę mecze w rundzie wiosennej. Podopieczni Dariusza Dudka wygrali ostatnie pięć spotkań, a dodatkowo pozostają niepokonani od piętnastu meczy. Kapitalna seria naszych najbliższych rywali rozpoczęła się od jesiennego meczu z…Resovią. Od tego czasu Sączersi zwyciężyli w dziesięciu spotkaniach, a w pięciu meczach dzielili się punktami z przeciwnikami. Wszystko to sprawiło, że Sandecja z ostatniej drużyny w ligowej tabeli, stała się zespołem, który realnie może powalczyć o miejsce dające możliwość gry w barażach o awans do PKO Ekstraklasy. Obecnie biało-czarni z 36 punktami na koncie zajmują siódmą pozycję, a ich strata do szóstego miejsca, które daje możliwość gry w barażach, to siedem punktów. W ostatniej kolejce drużyna z małopolski pokonała na wyjeździe walczący o utrzymanie GKS Bełchatów 0:2. Mecz ten bardzo dobrze rozpoczął się dla gości, którzy już w ósmej minucie wyszli na prowadzenie, dzięki trafieniu Dawida Błanika. Na początku drugiej połowy wynik podwyższył Rubio, dla którego było to czwarte spotkanie z rzędu, w którym trafiał do bramki przeciwnika. Nic zatem dziwnego, że nasi zawodnicy będą musieli zwrócić szczególną uwagę na 25-letniego hiszpańskiego napastnika. Innym graczem, którego należy pilnować, jest Michal Piter-Bucko – sześć bramek w trwającym sezonie, z czego aż pięć z rzutów karnych.

Nasza drużyna w meczu z Sandecją nie tylko będzie chciała zakończyć fantastyczną serię rywali, ale także zrehabilitować się za porażkę z Zagłębiem Sosnowiec w minionej kolejce. Spotkanie z Zagłębiem lepiej rozpoczęło się dla Resovii, która już w 11 minucie meczu, po bramce Dawida Kubowicza wyszła na prowadzenie. Niestety chwilę później, to goście zaczęli przeważać, co jeszcze przed przerwą przyniosło wyrównującą bramkę. W drugiej połowie na boisku działo się nieco mniej niż w pierwszej części spotkania, a gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, decydujący cios wyprowadzili goście z Sosnowca, którzy za sprawą trafienia Patrika Misaka wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca meczu. Porażka ta oznaczała, że przerwana została seria kolejnych meczów bez porażki naszej drużyny – licznik zatrzymał się na sześciu spotkaniach. Mimo porażki rzeszowianie zachowali 15 pozycję w ligowej tabeli, a nasza przewaga nad ostatnim GKS-em Bełchatów przed najbliższą kolejką wynosi niezmiennie siedem punktów. Co istotne, mecz z Sandecją będzie pierwszym tej wiosny, jaki podopieczni Radosława Mroczkowskiego rozegrają na wyjeździe. Aktualny bilans biało-czerwonych w meczach wyjazdowych, to 2-1-10.

W pierwszym meczu, jaki został rozegrany na stadionie przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie padł bezbramkowy remis. Wcześniej obie drużyny spotkały się kilkukrotnie w pierwszej dekadzie XXI wieku na trzecioligowych boiskach. I tak w sezonie 2001-01 w meczu w Rzeszowie obie drużyny podzieliły się punktami, a w rewanżu w Nowym Sączu wygrali gospodarze. Kolejny ligowy dwumecz rozegrano w sezonie 2003/04. W Nowym Sączu wygrali gospodarze, a w Rzeszowie padł bezbramkowy remis. W sezonie 2007/08 na stadionie Sandecji, po szalonym meczu wygrali gospodarze, a w Rzeszowie tradycyjnie mecz zakończył się remisem i podziałem punktów, po niemal tradycyjnym bezbramkowym remisie. Tym samym rzeszowianie w najbliższym meczu spróbują odczarować boisko Sandecji, a tym samym wrócić do stolicy województwa podkarpackiego z kompletem punktów.

28 kwietnia (środa)
16:00 Sandecja Nowy Sącz- Apklan Resovia
Stadion: im. Ojca Władysława Augustynka w Nowym Sączu
Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław)
Na żywo: IPLA

W pozostałych meczach 27. kolejki Fortuna 1 Liga zagrają:

27 kwietnia (wtorek):
17:00 Miedź Legnica – Górnik Łęczna
17:40 GKS Bełchatów – Widzew Łódź (na żywo Polsat Sport)

28 kwietnia (środa):
16:00 Stomil Olsztyn – Korona Kielce
17:00 Zagłębie Sosnowiec – Arka Gdynia
17:00 Odra Opole – Chrobry Głogów
17:40 ŁKS Łódź – Radomiak Radom (na żywo Polsat Sport)
20:00 Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Puszcza Niepołomice

29 kwietnia (czwartek):
17:40 GKS Jastrzębie – GKS Tychy (na żywo Polsat Sport)