W piątkowe popołudnie na Stadionie Resovii przy ulicy Wyspiańskiego odbył się briefing prasowy z udziałem wojewody podkarpackiego Ewa Leniart, Marka Bajdaka – pełniącego funkcję prezydenta Rzeszowa, Tomasza Poręby podkarpackiego europosła PiS oraz Aleksandra Bentkowskiego – prezesa Klubu Sportowego CWKS Resovia. Tematem przewodnim była kwestia postępów prac zmierzających do realizacji Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego w Rzeszowie.

„Konsekwencją podjętych działań jest uprawnienie do tego, by złożyć wniosek o dofinansowanie realizacji tego wielkiego i oczekiwanego od wielu lat projektu. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko udać się wraz z pełniącym funkcję prezydenta Rzeszowa – w poniedziałek – na wizytę do wicepremiera Piotra Glińskiego z prośbą o to, aby zechciał rozpatrzeć wniosek Rzeszowa o dofinansowanie realizacji Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego. To, co przez wiele lat było niemożliwe – w ciągu 2 miesięcy stało się realne i idziemy do przodu. Bardzo się cieszę, że ta ważna inwestycja wreszcie będzie mogła ruszyć. Będziemy mieli nie tylko realizację projektu, ale także zapewnienie źródeł finansowania: – zaznaczała Ewa Leniart.

Pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa – Marek Bajdak nie krył radości z postępów: „ (…) czuję się bardzo szczęśliwy, że udało się dotrzymać tego co obiecywałem państwu podczas mojej pierwszej konferencji, na początku marca. Cały scenariusz jaki przewidywałem, harmonogram który zakładałem został wypełniony właśnie dzisiaj o godzinie 16:49. Dostałem wówczas informację od dyrektora biura gospodarki mieniem, iż ostatnia z trzech działek, którą musieliśmy kupić jako miasto – jest już naszą własnością. Wydział inwestycji oszacował koszt całkowity inwestycji na 120 mln zł. Wystąpienie o pozwolenie na budowę może nastąpić w maju.