W meczu 25. kolejki Fortuna 1 Liga, przeciwnikiem piłkarzy Apklan Resovii będzie Stomil Olsztyn. Początek spotkania na stadionie przy ulicy Wyspiańskiego 22 w Rzeszowie, w sobotę o godzinie 15:00. Sędzią meczu będzie Pan Paweł Malec z Łodzi. Transmisja na żywo dostępna będzie w aplikacji mobilnej oraz na platformie internetowej IPLA. Wszystkich kibiców Resovii zachęcamy do śledzenia oraz komentowania wydarzeń boiskowych na Facebooku oraz Twitterze pod hasztagiem #RESSTO

W minionej kolejce nasza drużyna pokonała na własnym stadionie ŁKS Łódź 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów dla rzeszowian zdobył Jakub Wróbel, dla którego była to trzecia bramka w barwach Resovii. Tym samym 27-letni napastnik został najskuteczniejszym zawodnikiem biało-czerwonych w trwającym sezonie pierwszej ligi. O jedną bramkę mniej od Wróbla mają Radosław Adamski, Bartosz Jaroch oraz Dawid Kubowicz. Wygrana rzeszowian, a także korzystne wynik na innych boiskach, spowodowały, że podopieczni Radosława Mroczkowskiego awansowali na 15 pozycję w ligowej tabeli, a przewaga Resovii nad ostatnim GKS-em Bełchatów przed najbliższą kolejką, to pięć punktów. Aktualny bilans rzeszowian w meczach domowych, to 5-6-13, z czego 2-3-0 w ostatnich pięciu spotkaniach, w których nasza drużyna pozostaje niepokonana. W czasie tych pięciu meczów na wyróżnienie zasługuje również defensywa oraz bramkarz, Karol Dybowski, bowiem od 20 kolejki nasza drużyna straciła zaledwie dwie bramki.

Stomil Olsztyn pokonał w ostatnim meczu ligowym na wyjeździe GKS Bełchatów 2:3. Spotkanie to rozpoczęło się zdecydowanie lepiej dla gości z Olsztyna, którzy po niespełna pół godzinie gry prowadzili w Bełchatowie 0:2. Gospodarze zdołali w drugiej połowie odrobić straty, jednak decydujący cios należał do olsztynian, a dokładnie do Sama van Huffela, który w 83 minucie spotkania zapewnił swojej drużynie komplet punktów. Wcześniej bramki dla naszych najbliższych gości zdobyli Koki Hinokio oraz Jakub Mysiorski. Goście z Olsztyna z 26 punktami na koncie zajmują 14 pozycję w tabeli, a najskuteczniejszym graczem biało-niebieskich, jest wspomniany wcześniej Hinokio, który ma na swoim koncie cztery bramki. Za jego plecami znajdują się Wiktor Biedrzycki oraz Wojciech Łuczak, którzy aktualnie legitymują się trzema bramkami. Żaden z piłkarzy Stomilu nie będzie pauzował w meczu z Resovią z powodu nadmiaru żółtych kartek, ale na ławce trenerskiej zabraknie Piotra Klepczarka, który na początku kwietnia zastąpił na stanowisku pierwszego trenera Stomilu Adama Majewskiego. Wszystko to z powodu czerwonej kartki, jaką w meczu w Bełchatowie ukarany został trener olsztynian za podważanie decyzji sędziego.

Pierwsze spotkanie, jakie został rozegrane w Olsztynie zakończyło się remisem 1:1, a gospodarze do wyrównania doprowadzili w doliczonym czasie gry. Autorem trafienia na wagę jednego punkty okazał się Grzegorz Kuświk – wcześniej bramkę dla Resovii zdobył Bartłomiej Wasiluk. Obie drużyny spotykały się regularnie w latach 2009 – 2012 na boiskach ówczesnej II ligi grupy wschodniej. W sześciu meczach, jakie w tym czasie zostały rozegrane, lepszym bilansem może pochwalić się Resovia, która wygrała trzy mecze, dwa razy mecz kończył się remisem, a jedno spotkanie zakończyło się wygraną drużyny ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego. Wszyscy wierzmy, że nasza drużyna w najbliższym meczu ponownie powalczy o ligowe punkty, a tym samym podtrzyma swoją passę kolejnych spotkań bez porażki na boiskach Fortuna 1 Liga.

17 kwietnia (sobota)
15:00 Apklan Resovia – Stomil Olsztyn
Stadion: Wyspiańskiego 22, Rzeszów
Sędzia: Paweł Malec (Łódź)
Na żywo: IPLA

W pozostałych meczach 25. kolejki Fortuna 1 Liga zagrają:

16 kwietnia (piątek):
17:40
 ŁKS Łódź – Arka Gdynia (na żywo Polsat Sport)

17 kwietnia (sobota):
12:40 Górnik Łęczna – Puszcza Niepołomice (na żywo Polsat Sport)
16:00 Sandecja Nowy Sącz – Widzew Łódź

18 kwietnia (niedziela):
12:40 Odra Opole – Korona Kielce (na żywo Polsat Sport)
12:40 Zagłębie Sosnowiec – GKS Bełchatów

20 kwietnia (wtorek):
17:40 GKS Tychy – Radomiak Radom (na żywo Polsat Sport News)

W innym terminie:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Chrobry Głogów
GKS Jastrzębie – Miedź Legnica