W meczach 24. kolejki Fortuna 1 Liga padło 14 bramek, z czego najwięcej w Bełchatowie, gdzie strzelono pięć bramek. Trzy spotkania zakończyły się wygraną gospodarzy, a w jednym górą byli goście. Ponadto cztery mecze zakończyły się podziałem punktów. Ponownie jeden mecz został przełożony na inny termin. Zapraszamy na podsumowanie minionej kolejki na pierwszoligowych boiskach.

Jako pierwsi na boisko wybiegli piłkarze w Łodzi, gdzie Widzew gościł na własnym stadionie Puszczę Niepołomice. Spotkanie to zakończyło się bezbramkowym remisem, po którym większy niedosyt czuli gospodarze, dla których było to drugie spotkanie bez zwycięstwa. Dla Puszczy natomiast było to trzecie spotkanie z rzędu, w którym podopieczni Tomasza Tułacza dopisali kolejne punkty do ligowej tabeli.

W sobotę, jako pierwsze miało odbyć się spotkanie Radomiaka Radom z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza, jednak z powodu wykrycia zakażeń koronawirusem w drużynie gości, mecz ten został przełożony na inny termin. W związku z tym, jako pierwsi na boisko wybiegli zawodnicy Korony Kielce oraz GKS-u Tychy. Mecz ten zakończył się wygraną koroniarzy, którzy wygrali dzięki trafieniu Jakuba Łukowskiego w drugiej połowie spotkania. W bramce gospodarzy cały mecz rozegrał Marceli Zapytowski, dla którego był to pierwszy mecz z czystym kontem w barwach Korony. W kolejnym spotkaniu zawodnicy Apklan Resovii pokonali na stadionie przy ulicy Wyspiańskiego 22 drużynę ŁKS-u Łódź, a bramkę na wagę trzech punktów dla naszej drużyny, w 57 minucie spotkania zdobył Jakub Wróbel. Dla rzeszowian było to piąte spotkanie z rzędu, w którym podopieczni Radosława Mroczkowskiego zdobyli minimum jeden punkt.

W następnym spotkaniu GKS Bełchatów podejmował na własnym stadionie Stomil Olsztyn. Mecz ten rozpoczął się zdecydowanie lepiej dla gości z Olsztyna, którzy po niespełna pół godzinie gry prowadzili w Bełchatowie 0:2. Bramki dla Stomilu zdobyli w tym czasie Koki Hinokio oraz Jakub Mysiorski. Gospodarze zdołali w drugiej połowie odrobić straty, a do bramki przyjezdnych trafiali  Valerijs Sabala oraz Damian Hilbrycht, który wykorzystał rzut karny. Decydujący cios należał jednak do olsztynian, a dokładnie do Sama van Huffela, który w 83 minucie spotkania zapewnił swojej drużynie komplet punktów. GKS Jastrzębie zremisował na własnym stadionie z Górnikiem Łęczna. Bramki w tym meczu strzelali Daniel Szczepan dla GKS-u oraz Bartosz Śpiączka dla gości z Łęcznej. W ostatnim sobotnim meczu Sandecja Nowy Sącz pokonała Zagłębie Sosnowiec, a bramki w tym meczu strzelali tylko gospodarze. Gole dla Sączersów zdobyli Rubio oraz Dawid Błanik, a dla Zagłębie bramkę samobójczą zdobył Dawid Pietrzkiewicz.

W niedzielę rozegrano dwa spotkania, w których padły dwa remisy. W pierwszym meczu Arka Gdynia zremisowała z Odrą Opolę, a bramki w tym meczu zdobywali Jakub Szrek dla Odry oraz Adam Danch dla Arki. Warto zauważyć, że opolanie od 55 minuty musieli grać o jednego zawodnika mniej, po tym jak czerwoną kartką ukarany został Mateusz Wypych. W drugim meczu Chrobry Głogów podzielił się punktami z Miedzią Legnica. W meczu tym padł bezbramkowy remis, a najbliżej zdobycia bramki był Kamil Zapolnik, który w 66 minucie spotkania trafił w poprzeczkę bramki gospodarzy.