W meczu 24. kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Resovii zmierzą się na własnym stadionie z drużyną Łódzkiego Klubu Sportowego. Sędzią meczu będzie Pan Tomasz Wajda z Żywca. Początek spotkania, w sobotę o godzinie 15:00. Transmisja na żywo dostępna będzie w aplikacji mobilnej oraz na platformie internetowej IPLA. Wszystkich kibiców Resovii zachęcamy do śledzenia oraz komentowania wydarzeń boiskowych na Facebooku oraz Twitterze pod hasztagiem #RESŁKS

Do meczu z ŁKS-em nasi zawodnicy przystąpią po remisie z Odrą Opole. W meczu tym, bramkę dla Resovii w 70 minucie spotkania zdobył Dawid Kubowicz, który wcześniej, jeszcze w pierwszej połowie zanotował samobójcze trafienie, dające prowadzenie Odrze. Ostatecznie pomimo kilku dogodnych okazji na rozstrzygnięcie meczu na swoją korzyść, spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Łodzianie natomiast pokonali na własnym stadionie GKS Bełchatów 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów dla naszych najbliższych gości, w 87 minucie spotkania z rzutu karnego zdobył Antonio Dominguez. Wygrana ŁKS-u oznacza, że przed meczem z Resovią, podopieczni Ireneusza Mamrota zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli z dwoma punktami przewagi nad czwartym GKSem Tychy oraz stratą jednego „oczka” do drugiego Górnika Łęczna. Nasza drużyna spadła po ostatnim meczu na 17 miejsce, a przewaga biało-czerwonych nad ostatnim GKS-em Bełchatów, to zaledwie jeden punkt. Ponadto rzeszowianie tracą jeden punkt do szesnastego GKS-u Jastrzębie oraz piętnastego Zagłębia Sosnowiec. Wszystko to sprawia, że rywalizacja o utrzymanie wśród pierwszoligowców staje się coraz bardziej zacięta.

Najbardziej bramkostrzelnymi zawodnikiem Łódzkiego Klubu Sportowego są Pirulo oraz Antonio Dominguez, którzy w dotychczasowych meczach zdobyli odpowiednio dziesięć oraz osiem bramek. Łącznie piłkarze z województwa łódzkiego, zdobyli jak na razie 44 bramki – to najwięcej wśród pierwszoligowców w tym sezonie. Innym zawodnikiem, na którego należy zwrócić uwagę, jest 31-letni brazylijski napastnik Ricardinho, który do drużyny ŁKS-u dołączył w lutym bieżącego roku. W czterech meczach, jakie doświadczony napastnik łodzian rozegrał w barwach biało-czerwono-białych zdobył dwie bramki, w tym efektowe trafienie w Derbach Łodzi. Jego występ w meczu z Resovią od pierwszych minut stoi pod znakiem zapytania, bowiem w ostatnim czasie Ricardo zmagał się z kontuzją, a w meczu z GKS-em Bełchatów na boisko wszedł dopiero w 67 minucie spotkania. Z urazami zmagają się też Samuel Corral, Kamil Dankowski i Łukasz Sekulski. Ten ostatni wrócił do treningów w tygodniu poprzedzającym najbliższy mecz. Do kadry meczowej ŁKS-u wróci Maciej Dąbrowski, który nie zagrał w spotkaniu z GKS-em Bełchatów ze względu na nadmiar żółtych kartek.

W pierwszym meczu, jaki został rozegrany w 7 kolejce na stadionie przy Alei Unii Lubelskiej 2 w Łodzi, wygrali gospodarze 2:1, dla których dwie bramki, po dwóch rzutach karnych zdobył Dominguez. Honorowe trafienie dla naszego zespołu strzałem z dystansu zanotował Radosław Adamski, dla którego było to jedno z dwóch dotychczasowych trafień w trwającym sezonie. Co ciekawe, nie będzie to pierwsze spotkanie, jakie Resovia oraz ŁKS Łódź rozegrają na stadionie przy ulicy Wyspiańskiego 22 w Rzeszowie. W maju 1981 roku nasza drużyna gościła ŁKS w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Polski. Rzeszowianie pokonali łodzian 3:2, dzięki czemu Resovia awansowała do półfinału rozgrywek, gdzie przeciwnikiem podopiecznych Ryszarda Wrzosa była Pogoń Szczecin. W pucharowym meczu z ŁKS-em bramki dla naszej drużyny strzelali Bielak, Siekieryn oraz Urban. W najbliższą sobotę nasza drużyna ponownie stanie przed szansą sprawienia niespodzianki, jaką byłoby pokonanie Łódzkiego Klubu Sportowego, tym razem w meczu ligowym.

10 kwietnia (sobota):
15:00 Apklan Resovia – ŁKS Łódź
Stadion: Wyspiańskiego 22, Rzeszów
Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec)
Na żywo: IPLA

W pozostałych meczach 24. kolejki Fortuna 1 Liga zagrają:

9 kwietnia (piątek):
17:40 Widzew Łódź – Puszcza Niepołomice (na żywo w Polsat Sport)

10 kwietnia (sobota):
12:40 Radomiak Radom – Bruk-Bet Termalica Nieciecza (na żywo w Polsat Sport)
16:00 GKS Jastrzębie – Górnik Łęczna
16:00 GKS Bełchatów – Stomil Olsztyn
16:00 Sandecja Nowy Sącz – Zagłębie Sosnowiec
17:00 Korona Kielce – GKS Tychy

11 kwietnia (niedziela):
12:40 Chrobry Głogów – Miedź Legnica (na żywo w Polsat Sport)
12:40 Arka Gdynia – Odra Opole