W Wielką Sobotę, piłkarze Apklan Resovii rozegrają spotkanie w ramach 23. Kolejki Fortuna 1 Liga, a przeciwnikiem podopiecznych Radosława Mroczkowskiego będzie Odra Opole. Początek spotkania, w sobotę o godzinie 13:00. Sędzią meczu będzie Pan Jacek Małyszek z Lublina. Transmisja na żywo dostępna będzie w aplikacji mobilnej oraz na platformie internetowej IPLA. Wszystkich kibiców Resovii zachęcamy do śledzenia oraz komentowania wydarzeń boiskowych na Facebooku oraz Twitterze pod hasztagiem #RESODR

W ostatniej kolejce nasza drużyna zremisowała bezbramkowo z GKSem Tychy, co pozwoliło zachować 16 pozycję w ligowej tabeli, a także odrobić jeden punkt do zajmującego 15 miejsce GKSu Jastrzębie, który aktualnie wyprzedza Resovię o dwa „oczka”. Tym samym, rzeszowianie w meczu z Odrą staną przed szansą nie tylko zachowania bezpiecznego miejsca, ale także być może (wygrana Resovii oraz porażka GKSu Jastrzębie) przeskoczenia w tabeli drużyny z Jastrzębia-Zdroju. Nasi najbliżsi goście do Rzeszowa przyjadą po remisie 1:1 w Bełchatowie z miejscowym GKSem. Bramkę dla opolan w tym meczu w 49 minucie spotkania zdobył Tomas Mikinic, dla którego była to pierwsza bramka w trwającym sezonie. W pierwszym meczu, jaki rozegrano 30 września 2020 roku na Stadionie Miejskim w Opolu, lepsi byli gospodarze, którzy wygrali 1:0, a decydującą bramkę na wagę trzech punktów dla naszych przeciwników zdobył Arkadiusza Piech.

W ligowej tabeli Odra zajmuje 9 pozycję i wciąż ma szansę na miejsce dające możliwość gry w barażach o awans do PKO Ekstraklasy. Ich dorobek, to 31 punktów, na które składa się bilans 8-7-7, w tym 5-2-4 w meczach wyjazdowych. Warto jednak zauważyć, że w ostatnich dziesięciu meczach ligowych, nasi najbliżsi goście wygrali tylko raz, a było to w meczu z Zagłębiem Sosnowiec, a ich bilans w tym czasie, to 1-5-4. Jednocześnie trzeba mieć na uwadze, że zespół niebiesko-czerwonych nie przegrał od czterech spotkań. Najlepszym strzelcem w zespole z województwa opolskiego, jest 26-letni Konrad Nowak, który ma na swoim koncie sześć bramek. Po trzy trafienia na swoim koncie mają Dawid Kort oraz Arkadiusz Piech, który w najbliższym meczu znów będzie do dyspozycji trenera Piotra Plewni, który niedawno zastąpił na tym stanowisku Dietmara Brehmera – w ostatniej kolejce Piech musiał pauzować za nadmierną ilość kartek. Dla równowagi, w zespole Odry zabraknie kapitana Mateusza Kamińskiego, który będzie pauzował za żółte kartki. Resovia natomiast z bilansem 4-5-13, z czego 2-4-3 w meczach w Rzeszowie, skutecznie odpiera ataki innych drużyn walczących o pozostanie wśród pierwszoligowców. Najskuteczniejszymi zawodnikami biało-czerwonych są Radosław Adamski, Bartosz Jaroch oraz Jakub Wróbel. Wspominania trójka zdobyła w dotychczasowych meczach po dwie bramki dla Resovii.

Co ciekawe, będzie to 18 spotkanie ligowe, jakie zawodnicy Resovii rozegrają w Wielką Sobotę licząc od 2000 roku. Bilans naszej drużyny w meczach rozgrywanych w przeddzień Niedzieli Wielkanocnej, to 7-3-7 oraz 3-1-5 licząc od 2010 roku. W ostatnim spotkaniu, jakie nasza drużyna rozegrał w Wielką Sobotę, pokonaliśmy w II lidze Skrę Częstochowa 0:2. Wszyscy wierzmy, że w najbliższą sobotę uda się powtórzyć ten wynik, a trzy punkty zostaną w stolicy województwa podkarpackiego.

3 kwietnia (sobota)
13:00 Apklan Resovia – Odra Opole
Stadion: Wyspiańskiego 22, Rzeszów
Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin)
Na żywo: IPLA

W pozostałych meczach 22 kolejki Fortuna 1 Liga zagrają:

1 kwietnia (czwartek):
Górnik Łęczna – Chrobry Głogów 3:0
GKS Tychy – Arka Gdynia 1:0

3 kwietnia (sobota):
12:40 Miedź Legnica – Radomiak Radom (na żywo w Polsat Sport)
12:40 GKS Jastrzębie – Puszcza Niepołomice
14:00 Stomil Olsztyn – Sandecja Nowy Sącz
16:00 Zagłębie Sosnowiec – Widzew Łódź
17:00 ŁKS Łódź – GKS Bełchatów

14 kwietnia (środa): 
Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Korona Kielce