W meczach 21. kolejki Fortuna 1 Liga padło 12 bramek, z czego najwięcej w Rzeszowie, gdzie kibice obejrzeli cztery bramki, a Resovia pokonała lidera z Niecieczy 3:1. Jedno spotkanie zostało przełożone na inny termin. Zapraszamy na podsumowanie minionej kolejki na pierwszoligowych boiskach.

Ligowa kolejka miała rozpocząć się w Niepołomicach, gdzie miejscowa Puszcza miała gościć Radomiak Radom. Spotkanie to zostało jednak przełożone na 24 marca, a powodem są zakażanie koronawirusem w zespole gospodarzy. W związku z tym, jako pierwsi w 21. kolejce na boisko wybiegli piłkarze w Opolu, gdzie Odra podejmowała Sandecję Nowy Sącz. Spotkanie to zakończyło się remisem 1:1, a bramki w tym meczu strzelali Rafał Niziołek dla Odry oraz  Michal Piter-Bucko dla Sandecji. Dla podopiecznych Dariusza Dudka, było to dziesiąte ligowe spotkanie z rzędu bez porażki. W drugim piątkowym spotkaniu Górnik Łęczna gościł w Łęcznej zespół Korony Kielce. Lepsi w meczu tym okazali się goście z województwa świętokrzyskiego, którzy pokonali łęcznian 0:1, a jedyną bramkę w tym meczu, w 59 minucie spotkania zdobył Jacek Podgórski, który pokonał Macieja Gostomskiego strzałem z rzutu karnego. Wcześniej, w 39 minucie spotkania Paweł Wojciechowski z Górnika nie wykorzystał rzutu karnego. Tym samym dla zielono-czarnych była to pierwsza domowa porażka w tym sezonie.

W sobotę, w pierwszym meczu Miedź Legnica rywalizowała z Arką Gdynia, a trzy punkty wróciły nad Morze Bałtyckie. Bramki dla arkowców w meczu tym strzelali Christian Aleman oraz Mateusz Żebrowski, a honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Krzysztof Drzazga. W kolejnym spotkaniu GKS Jastrzębie przegrał na własnym stadionie z Chrobrym Głogów, a bramkę na wagę trzech punktów dla gości z Głogowa zdobył Mavroudis Bougaidis w 70 minucie meczu. Dla Chrobrego było to drugie wygrane spotkanie w rundzie wiosennej. W trzecim sobotnim spotkaniu Resovia pokonała na stadionie przy ulicy Wyspiańskiego 22 lidera z Niecieczy 3:1, a bramki dla gospodarzy w meczu tym strzelali Bartosz Jaroch (dwie) oraz Jakub Wróbel. Co ciekawe, wszystkie gole dla naszej drużyny padły w drugiej połowie między 56 a 63 minutą spotkania. Jedyną bramkę dla gości z małopolski zdobył lider klasyfikacji strzelców na pierwszoligowych boiskach – Roman Gergel, trafiając w doliczonym czasie pierwszej połowy z rzutu karnego. Warto zauważyć, że była to pierwsza porażka Bruk-Bet Termalica na wyjeździe w tym sezonie. W Tychach miejscowy GKS, z którym nasi piłkarze zagrają w następną sobotę podejmował GKS Bełchatów. W meczu tym padł bezbramkowy remis, z którego bardziej zadowoleni mogą być goście, bowiem przerwana została seria ośmiu przegranych przez bełchatowian spotkań z rzędu. Takim samym wynikiem zakończył się mecz Łódzkiego Klubu Sportowego z Zagłębiem Sosnowiec. Oznacza to, że w 21. kolejce punktowały wszystkie drużyny zajmujące ostatnie trzy miejsca w ligowej tabeli.

W ostatnim spotkaniu tego weekendu Stomil Olsztyn gościł na swoim stadionie Widzew Łódź. Zwycięsko z meczu tego wyszli łodzianie, którzy pokonali gospodarzy 0:1. Decydującą o wyniku bramkę w 54 minucie spotkania zdobył Michael Ameyaw, dla którego była to druga bramka w trwającym sezonie. Dla Widzewa była to pierwsza wyjazdowa wygrana od 25 września – 5 kolejka, a dla Stomilu natomiast, była to czwarta porażka w ostatnich pięciu meczach.