W meczach 20. kolejki Fortuna 1 Liga padło 16 bramek, z czego najwięcej w Bełchatowie oraz Nowym Sączu, gdzie strzelono po trzy bramki. Nasza drużyna, dzięki remisowi w meczu z Miedzią Legnica, wyprzedziła ostatnie w tabeli Zagłębie Sosnowiec. Zapraszamy na podsumowanie minionej kolejki na pierwszoligowych boiskach.

Ligowe granie rozpoczęło się w Bełchatowie, gdzie miejscowy GKS podejmował naszego najbliższego przeciwnika Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy już w ósmej minucie, dzięki trefieniu Macieja Masa wyszli na prowadzenie, które utrzymali do 65 minuty, kiedy to Roman Gergel strzałem z rzutu karnego doprowadził do wyrównania. Bramkę na wagę trzech punktów dla gości z Niecieczy na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu zdobył Kacper Śpiewak. Tym samym lider z małopolski dopisał pierwszy komplet punktów w rundzie wiosennej, a dla bełchatowian była to trzecia ligowa porażka w 2021 roku.

W sobotę, jako pierwsi na boisko wybiegli w Gdyni, gdzie Arka podejmowała Górnik Łęczna. Wynik spotkania rozstrzygnął się w drugiej połowie, w której dwie bramki na wagę kolejnych trzech punktów dla łęcznian zdobył Michał Mak oraz Bartosz Śpiączka. Była to trzecia wgrana Górnika po wznowieniu rozgrywek, a co istotne, trzecia na wyjeździe. Dla Arki była to druga porażka z rzędu, a dodatkowo gdynianie mecz kończyli w dziesiątkę, bowiem na początku drugiej połowy czerwoną kartką ukarany został Arkadiusz Kasperkiewicz. W drugim sobotnim meczu Stomil Olsztyn gościł na stadionie przy al. Piłsudskiego 69a drużynę ŁKSu Łódź. Już w 24 minucie spotkania czerwoną kartką ukarany został Janusz Bucholc, co grający w przewadze ŁKS wykorzystał w drugiej połowie aplikując gospodarzom dwie bramki. Gole dla łodzian zdobywali Ricardinho oraz Pirulo. Była to pierwsza wygrana Łódzkiego Klubu Sportowego pod wodzą Ireneusza Mamrota. W kolejnym meczu Sandecja Nowy Sącz pokonała GKS Tychy. Dwie bramki dla Sandecji zdobył Damian Chmiel, a honorowe trafienie dla tyszan zaliczył Łukasz Grzeszczyk. GKS kończył mecz w osłabieniu, po tym jak w 86 minucie czerwoną kartkę ujrzał Konrad Jałocha. Dla Sączersów było to dziewiąte spotkanie z rzędu bez porażki. Resovia zremisowała bezbramkowo z Miedzią Legnica, a naszej drużynie nie udało się wykorzystać okresu gry w przewadze, po tym jak na początku drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Adrian Purzycki z Miedzi. W meczu Zagłębia Sosnowiec z Odrą Opole lepsi okazali się goście z Opola, którzy pokonali walczące o utrzymanie Zagłębie 0:2. Bramki dla Odry zdobywali Konrad Nowak oraz Szymon Drewniak. Tym samym Zagłębie pozostaje bez wygranej od pięciu spotkań. Przełamała się natomiast drużyna Korony Kielce, która wygrała pierwszy ligowy mecz od 28 listopada minionego roku. Wyższość kielczan musieli uznać gracze Puszczy Niepołomice. Jedyną bramkę w meczu tym zdobył Grzegorz Szymusik. W ostatnim sobotnim spotkaniu Radomiak Radom pokonał GKS Jastrzębie. Bramki na wagę trzech punktów dla gospodarzy zdobywali Leandro oraz Meik Karwot.

W jedynym niedzielnym meczu, który kończył 20. kolejkę, Widzew Łódź pokonał na własnym stadionie Chrobry Głogów, a strzelcem decydującej bramki okazał się Marcin Robak, który w 77 minucie zamienił rzut karny na bramkę. Tym samym, po serii trzech kolejnych remisów w meczach ligowych, Widzew dopisał do swojego dorobku komplet punktów.

Wyniki 20. kolejki Fortuna 1 Liga:

Apklan Resovia – Miedź Legnica 0:0
GKS Bełchatów – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2
Arka Gdynia – Górnik Łęczna 0:2
Sandecja Nowy Sącz – GKS Tychy 2:1
Stomil Olsztyn – ŁKS Łódź 0:2
Zagłębie Sosnowiec – Odra Opole 0:2
Korona Kielce – Puszcza Niepołomice 1:0
Radomiak Radom – GKS Jastrzębie 2:0
Widzew Łódź – Chrobry Głogów 1:0

Najlepsi strzelcy Fortuna 1 Liga po 20 kolejce (TOP5):

1. Roman Gergel (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) – 15 bramek
2. Kamil Zapolnik (Miedź Legnica)- 11 bramek
3. Pirulo (ŁKS Łódź) – 10 bramek
4. Juliusz Letniowski (Arka Gdynia) – 9 bramek
5. Karol Angielski (Radomiak Radom) – 8 bramek

Klasyfikacja strzelców w drużynie Apklan Resovii po 20 kolejce:

1. Radosław Adamski – 2 bramki
2. Maksymilian Hebel – 1 bramka
Dawid Kubowicz
Michał Kuczałek
Grzegorz Płatek
Kamil Radulj
Kamil Słaby
Karol Twardowski
Bartłomiej Wasiluk
Jakub Wróbel
Sebastian Zalepa