W 20. kolejce Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii zmierzą się na stadionie przy ulicy Wyspiańskiego 22 w Rzeszowie z Miedzią Legnica. Spotkanie rozpocznie się w sobotę o godzinie 15:00, a sędzią meczu będzie Pan Wojciech Krztoń z Olsztyna. Transmisja na żywo dostępna będzie w aplikacji mobilnej oraz na platformie internetowej IPLA. Wszystkich kibiców Resovii zachęcamy do śledzenia oraz komentowania wydarzeń boiskowych na Facebooku oraz Twitterze pod hasztagiem #RESMIE

Rzeszowianie do meczu z Miedzią przystąpią z nadzieją na rehabilitację za porażkę w poprzedniej kolejce, kiedy to lepszy od naszej drużyny okazał się Górnik Łęczna, który wygrał 0:2, a także z nadzieją na rewanż za wysoką porażkę z Miedzianką w poprzedniej rundzie, kiedy to Resovia uległa w Legnicy aż 4:0. Podopieczni Jarosława Skrobacza w ostatniej kolejce pokonali na własnym stadionie GKS Bełchatów 3:0, a bramki dla Miedzi w meczu tym strzelali Patryk Makuch, Joan Roman oraz Adrian Purzycki, który trafił z rzutu karnego. Drużyna z województwa dolnośląskiego, to aktualnie siódmy zespół ligowej tabeli, a ich bilans ogólny wynosi 8-6-5 z czego 4-0-4 w meczach wyjazdowych.

Podopieczni Radosława Mroczkowskiego będą musieli uważać przede wszystkim na dwójkę Kamil Zapolnik oraz Joan Roman. To właśnie wspomniany duet zaaplikował jesienią wszystkie cztery bramki naszej drużynie, a ponadto może pochwalić się łącznie 18 zdobytymi bramkami dla Miedzianki, co stanowi ponad 50% wszystkich strzelonych bramek przez legniczan w trwającym sezonie pierwszej ligi. Więcej, bo 11 bramek zdobył Zapolnik, a 7 trafień ma na swoim koncie Roman. Tuż za nimi znajduje się Szymon Matuszek, który strzelił 6 bramek, ale należy zauważyć, że trener naszych gości nie będzie mógł skorzystać z jego usług w meczu z Resovią, bowiem doświadczony zawodnik zielono-niebiesko-czerwonych będzie pauzował za nadmierną ilość żółtych kartek. Miedź Legnica, to oprócz ŁKSu Łódź najskuteczniejsza ofensywa w trwającym sezonie Fortuna 1 Liga. Dla równowagi, warto zauważyć, że Miedź straciła także 25 bramek, co wśród drużyn pierwszej dziesiątki ligowej tabeli, jest stosunkowo sporą ilością.

Zadanie nie będzie należało do najłatwiejszych, ale nasi zawodnicy powalczą o powiększenie swojego dorobku punktowego, który aktualnie wynosi 12 punktów – tyle samo, co Zagłębie Sosnowiec, z którym zamykamy ligową tabelę. Aby tak się stało, nasi zawodnicy będą musieli zagrać zdecydowanie lepiej w defensywie, w porównaniu do meczu z Górnikiem, bowiem każdy błąd może kosztować bardzo wiele, o czym już niejednokrotnie mieliśmy okazję się przekonać. Dodatkowo w akcjach ofensywnych, będziemy potrzebowali skutecznego wykończenia, którego tak bardzo zabrakło w drugiej połowie ostatniego meczu, ale również w wielu innych spotkaniach tego sezonu. Warto zauważyć, że mecz z łęcznianami był już 11 spotkaniem w tym sezonie, w którym nasza drużyna nie zdobyła bramki, a od dłuższego czasu tylko jeden zawodnik może pochwalić się więcej niż jedną strzeloną bramką dla naszej drużyny. Jest to Radosław Adamski, który przed najbliższym meczem ma na swoim koncie dwa trafienia.

Wszystkim zawodnikom Resovii wypada życzyć powiększenia dorobku bramkowego w najbliższym meczu, a także zdobycia kolejnych punktów, tak bardzo potrzebnych w walce o utrzymanie na zapleczu ekstraklasy.

13 marca (sobota)
15:00 Apklan Resovia – Miedź Legnica
Stadion: Wyspiańskiego 22, Rzeszów
Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn)
Na żywo: IPLA

W pozostałych meczach 20. kolejki Fortuna 1 Liga zagrają:

12 marca (piątek):
17:40 GKS Bełchatów – Bruk-Bet Termalica Nieciecza (na żywo w Polsat Sport)

13 marca (sobota):
12:40 Arka Gdynia – Górnik Łęczna (na żywo w Polsat Sport)
13:00 Sandecja Nowy Sącz – GKS Tychy
13:00 Stomil Olsztyn – ŁKS Łódź
16:00 Zagłębie Sosnowiec – Odra Opole
17:00 Korona Kielce – Puszcza Niepołomice
19:10 Radomiak Radom – GKS Jastrzębie

14 marca (niedziela):
12:40 Widzew Łódź – Chrobry Głogów (na żywo w Polsat Sport)