W meczu 15 kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Resovii na Stadionie Miejskim w Rzeszowie zmierzą się z Radomiakiem Radom. Początek spotkania, w środę o godzinie 12:00. Sędzią spotkania będzie Pan Piotr Urban z Warszawy. Transmisja na żywo dostępna będzie w aplikacji mobilnej oraz na stronie internetowej IPLA. Wszystkich kibiców Resovii zachęcamy do śledzenia oraz komentowania wydarzeń boiskowych na Facebooku oraz Twitterze pod hasztagiem #RESRAD

Drużyna Radomiaka, do meczu z Resovią przystąpi po domowej wygranej z GKSem Bełchatów 2:0, gdzie bramki na wagę kolejnych trzech punktów dla drużyny z Radomia zdobyli Karol Podliński oraz Leandro, na którego szczególnie uważać będą musieli obrońcy naszej drużyny. Dla podopiecznych Dariusza Banasika, było to siódme zwycięstwo w obecnych rozgrywkach, a co istotne zielono-biali pozostają bez porażki od 4 października, kiedy to lepszy od radomian okazał się aktualny lider z Niecieczy. Od tego czasu nasi najbliżsi przeciwnicy odnieśli cztery ligowe zwycięstwa oraz tyle samo remisów. Ogólny bilans Radomiaka w tym sezonie, to siedem wygranych, cztery remisy oraz trzy porażki, co pozwala zajmować obecnie czwartą pozycję w tabeli z 25 punktami na koncie. Tym samym Radomiak znajduje się w strefie dającej możliwość gry w barażach o awans do PKO Ekstraklasy. Do kadry meczowej na mecz z Resovią wracają Michał Kaput oraz Damian Jakubik.

Resovia natomiast, do meczu z Radomiakiem przystąpi po dziesiątej ligowej porażce w trwającym sezonie. W ostatnim meczu nasza drużyna uległa w Kielcach miejscowej Koronie 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów dla kielczan zdobył w 69 minucie spotkania Emile Thiakane. Mecz ten, był pierwszym pod wodzą nowego szkoleniowca rzeszowian, trenera Radosława Mroczkowskiego. Tym samym Resovia pozostaje bez wygranej od pięciu spotkań, a w tym czasie biało-czerwoni zdobyli zaledwie jeden punkt. Nic zatem dziwnego, że wszyscy w Rzeszowie czekają na przełamanie i komplet punktów, które patrząc na ligową tabelę, są nam bardzo potrzebne, aby skutecznie odpierać ataki Sandecji Nowy Sącz oraz Zagłębia Sosnowiec – w ostatniej kolejce, dzięki wygranej naszą drużynę wyprzedził GKS Jastrzębie. Jednocześnie nasza drużyna powalczy o pierwszą domową wygraną w tym sezonie – obecny bilans w meczach przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie, to remis oraz porażka.

Obie drużyny ostatni raz o ligowe punkty rywalizowały w sezonie 2018/19 w II lidze. W pierwszym meczu, w Radomiu nasza drużyna przegrała aż 5:0, ale w rewanżu lepsza była już Resovia, która po bramce Bartłomieja Buczka z rzutu karnego, pokonała Radomiak 1:0. Spotkanie to, podobnie jak najbliższe rozgrywane było na Stadionie Miejskim w Rzeszowie.

W pozostałych meczach 15 kolejki Fortuna 1 Liga:

01.12.2020 (wtorek):
13:00
 Stomil Olsztyn – Górnik Łęczna
20:30 ŁKS Łódź – Miedź Legnica (Polsat Sport)

02.12.2020 (środa):
12:00 Sandecja Nowy Sącz – GKS Jastrzębie
12:30 Odra Opole – Bruk-Bet Termalica Nieciecza
16:00 Zagłębie Sosnowiec – Puszcza Niepołomice
17:00 GKS Bełchatów – Chrobry Głogów
20:30 Arka Gdynia – Korona Kielce (Polsat Sport)

03.12.2020 (czwartek):
18:00 GKS Tychy – Widzew Łódź (Polsat Sport)