Simon Loshi został nowym zawodnikiem Apklan Resovii. Piłkarz związał się z naszym klubem na rok z opcją przedłużenia na dwa lata.

Simon urodził się 16 lutego 2000 roku w Tilburgu (Holandia). Posiada dwie narodowości: holenderską i kosowską. Występuje na pozycji prawego lub lewego obrońcy oraz skrzydłowego. Ostatnio występował w zespole KF Feronikeli Drenas ( 1. Liga Kosowo) z którym rok temu grał w eliminacjach Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej.

Pierwsze 10 lat swojej piłkarskiej przygody Simon spędził w Akademii Feyenoordu Rotterdam, grając w zespołach U17; U18 i U19. Trafił do niej wprost z Willem II/RKC. W pojedynkach roczników młodzieżowych mierzył się z młodymi graczami Chelsea, Milanu i Realu Madryt. Grał w rezerwach seniorskich ADO Den Haag skąd następnie trafił do Kosowa, gdzie kilkukrotnie wybierany był graczem kolejki.

Zawodnik cechuje się wielką walecznością i zaciętością. Jego bałkańskie korzenie sprawiają że oddaje serce za drużynę, której jest elementem. Zawodnik jest obunożny, co podkreśla jego uniwersalność na boisku. Simon posługuje się językiem angielskim, niderlandzkim, niemieckim i serbskim, a aktualnie uczy się języka polskiego.

Simon jest pod dużym wrażeniem Rzeszowa, jako miejsca znakomitego do spokojnego życia. Podkreśla, że lubi dobrą polską kuchnię. Odkąd pojawił się u nas w mieście nie ukrywa, że jest oczarowany nieprzeciętną urodą rzeszowianek. Jego bratem jest Skender Loshi – aktualnie zawodnik Stomilu Olsztyn.