Wczoraj po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, w związku ze zniesieniem kolejnych obostrzeń możliwy był powrót piłkarzy Resovii na trening. Póki co treningi będą odbywać się z zachowaniem reżimu odległości i wszystkich innych zasad bezpieczeństwa.

Do piątku, 8 maja zespół będzie podzielony na kilka grup po sześć osób plus trener, ćwicząc w parach na dostępnych trzech trawiastych boiskach przy Wyspiańskiego 22. Z kolei w piątek odbędą się testy na obecność koronawirusa, które przeprowadzi wynajęta przez PZPN firma, która przyjeżdża ze swoim mobilnym laboratorium i ma przebadać wytypowaną 50-osobową grupę zawodników, trenerów i osób działających przy klubie włączeni w organizacje meczów domowych. Po negatywnych wynikach testu wedle rozporządzenia będzie możliwe odbycie treningu w większej grupie piłkarzy niż dotychczas.

Dbamy na każdym kroku o nasze bezpieczeństwo i dezynfekcje. Jesteśmy dobrze odizolowani, korzystamy z trzech boisk i z trzech osobnych wejść na stadion, by zminimalizować do minimum kontakty do czasu badań. Ponadto nie tylko piłkarze ale i osoby, które będą włączone w organizacje meczów domowych zobowiązane są do codziennych raportów o stanie zdrowia – skomentował dla oficjalnej strony internetowej wiceprezes SPN Adrian Rudawski.