Po jesiennych zmaganiach na drugoligowych boiskach w sezonie 2019/2020 przyszedł czas podsumowań. Swoją jedenastkę jesieni opublikował tygodnik Piłka Nożna, który cyklicznie po każdej kolejce prezentował jedenastki kolejki. Z drużyny Szymona Grabowskiego najczęściej w cotygodniowym zestawieniu znajdowali się Serhij Krykun (6x) oraz Sebastian Zalepa (4x), którzy oczywiście znaleźli się w jedenastce jesieni II ligi sezonu 2019/2020.

Filar naszej lini defensywnej został wyróżniony za równą formę i skuteczną grę w powietrzu, które zostały uznane za jego największe atuty. Z kolei Serhiej został uznany za najszybszego skrzydłowego w naszej lidze, który dawał dużo pożytku w naszych akcjach ofensywnych.

W podsumowaniu jesieni opisano także postawę Apklan Resovii:

Pozytywnym zaskoczeniem jesieni była postawa Resovii. Team zbudowany przez Szymona Grabowskiego imponował stylem gry, ale i charakterem. W kilku meczach los rzucał Pasom kłody pod nogi, jednak skutecznie je omijano. Drugi sezon dla beniaminka – z zasady – powinien być najtrudniejszy, zaś dla Resovii był najlepszy od lat. Jak do tego doszło? Po pierwsze, Grabowski to fachowiec. Resoviak z krwi i kości. Po drugie, dokonano trafnych transferów, wyciągnięto najlepszych piłkarzy ze spadkowicza z Tarnobrzega, przekonano Adriana Dziubińskiego do odejścia ze Stalówki, odbudowano Daniela Świderskiego. Po trzecie, dobierano właściwą taktykę do rywali. Tylko Resovia podbiła łódzką twierdzę. Po czwarte, zbudowano liderów: Sebastiana Zalepę w obronie, Kamila Radulja w drugiej linii i Serhija Krykuna na skrzydle. W Rzeszowie dorobili się również najlepszych zestawu bocznych obrońców w lidze: Mateusza Geńca oraz Rafała Mikulca.

Jednastka jesieni II ligi wg tygodnika Piłka Nożna:

Madejski (Olimpia Elbląg) – Jędrych (GKS Katowice), Zalepa (Apklan Resovia), Tanżyna (Widzew Łódź) – Krykun (Apklan Resovia), Feruga (Bytovia Bytów), Poczobut (Widzew Łódź), Szuprytowski (Olimpia Elbląg) – Kita (Widzew Łódź), Robak (Widzew Łódź), Wojciechowski (Górnik Łęczna)