Trzech defensorów Apklan Resovii – Rafał Mikulec, Mateusz Geniec i Bartłomiej Makowski – podpisało nowe kontakty. Umowy Mikulca oraz Geńca będą obowiązywać przez dwa lata, natomiast umowa Makowskiego została przedłużona o kolejny rok.

Rafał Mikulec występował w naszej drużynie w sezonie 2018/2019 na zasadzie wypożyczenia z Puszczy Niepołomice. Był podstawowym zawodnikiem, rozegrał 26 meczów (24 w lidze i 2 w Pucharze Polski) w których strzelił 2 bramki. Po udanych negocjacjach z Puszczą Niepołomice Rafał definitywnie stał się naszym zawodnikiem.

Mateusz Geniec jest wychowankiem Sandecji Nowy Sącz. Od 2015 roku związany z Szkołą Mistrzostwa Sportowego Resovia. Ubiegły sezon był dla Mateusza premierowym w pierwszej drużynie Resovii. Geniec Rozegrał 27 spotkań (26 ligowych oraz 1 w Pucharze Polski).

Dla Bartłomieja Makowskiego będzie to już szósty sezon w biało-czerwonej koszulce. Zawodnik ten występował w drużynie Resovii w sezonach 2012/2013, 2013/2014 oraz nieprzerwanie od sezonu 2016/2017. Popularny „Maka” w niedawno zakończonych rozgrywkach rozegrał 24 mecze (22 ligowe i 2 pucharowe).